Ten zawodnik zawiódł prezesa Startu. O kogo chodzi?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Podczas wywiadu dla telewizji klubowej Startu Gniezno prezes Paweł Siwiński ujawnił, że jeden z zawodników zawiódł go podczas rozmów dotyczących współpracy w sezonie 2023. Nieoficjalnie ustaliliśmy, o kogo chodzi.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

– Jako nowy człowiek w tym sporcie, troszkę zawiodłem się poziomem moralnym ludzi, którzy są zaangażowani w sport żużlowy. W biznesie, robiąc interesy za trochę wyższe stawki niż kontrakty, uścisk dłoni bądź słowo jest gwarancją czegokolwiek. Tutaj, jak państwo mogliście się przekonać nie tylko z gnieźnieńskiego podwórka, ale również z innych klubów, to słowo nie zawsze wiele znaczy. To jest element różnicujący sport żużlowy od świata biznesu. To było negatywne doświadczenie – powiedział prezes Startu Paweł Siwiński.

Następnie nawiązał do sytuacji, która dotknęła go w sposób bezpośredni. – Była taka sytuacja. Bardzo mnie to zawiodło. Był to młody zawodnik, któremu zaufaliśmy, zanim inni poznali się na jego talencie (…) – dodał.

Nie tyle rozczarował go fakt zerwania danego słowa przez zawodnika, ile zawodem okazała się forma. – Zrywa się coś z rozsądnego powodu, czyli na przykład za małe pieniądze. Do pewnych spraw można podejść. Nie mówię, że Gniezno ma oferować najwyższe stawki, ale to wcale nie oznacza, że nie mogliśmy do tego podejść i rozmawiać w kwestii pieniędzy – kontynuował Paweł Siwiński.

Żeby jednak rozmawiać, to trzeba mieć do rozmów drugą stronę. Rozmowa pod tytułem “nie, bo nie”, to troszeczkę nie trąca profesjonalizmem. Nauczyliśmy się jednak pewnych spraw i pewnych spraw nie da się uniknąć. Substytut tego zawodnika być może okaże się nawet lepszy niż podstawowy wariant. Akurat ten element w ogóle mnie nie martwi – mówił sternik Startu.

Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o Emila Breuma. Ten zawodnik, jak pisaliśmy już pewien czas temu, był na celowniku Startu. Niektóre źródła twierdziły nawet, że jest już po temacie i utalentowany Duńczyk będzie jeździć w klubie z pierwszej stolicy Polski. Później jednak miał nastąpić zwrot.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 27 października 2022 o godz. 16:23:56


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: