Koniec wątpliwości?! “Wielki zawód”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Główna Komisja Sportu Żużlowego zamierzała powrócić do organizacji Turnieju Gwiazdkowo-Mikołajkowego. Niestety, najprawdopodobniej nic z tego nie będzie.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Takie zawody chciano zorganizować w Gnieźnie, z transmisją w Canal+. Wyznaczona została już nawet data – 4 grudnia.

Bazowaliśmy na przewidywaniach synoptyków europejskich i amerykańskich, z których wynikało, że na początku grudnia temperatura może być wyższa niż rok temu o tej samej porze. Ustaliliśmy zatem termin na 4 grudnia – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Niestety, zawodnicy nie przejawiali chęci do rywalizacji w takich zawodach. – Odezwał się do nas jeden żużlowiec, który poinformował, że czeka na szczegóły. Poza tym nikt nie chciał poznać nawet naszych warunków finansowych – dodał przedstawiciel GKSŻ.

To wielki zawód. Liczyliśmy, że w środowisku znajdzie się liczna grupa, która zrozumie, że robimy to przede wszystkim dla kibiców i dyscypliny. Niestety, bardzo się pomyliliśmy. Szkoda, bo wielu zawodników często ma usta pełne głębokich tez. Mówią, że leży im na sercu dobro dyscypliny i dlatego sezon powinien trwać dłużej, a GKSŻ powinna coś z tym zrobić. My ruchy wykonaliśmy, ale nikogo do niczego nie zmusimy. Nie mamy do tego narzędzi regulaminowych, a poza tym nie o to przecież chodzi. To miała być impreza dla kibiców, ale najwidoczniej żużlowcy nie chcą dla nich nic robić. To oznacza, że turnieju najpewniej nie będzie – podsumował Fiałkowski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 25 października 2022 o godz. 19:03:20


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: