KS Gniezno wygrał, ale do perfekcji brakuje sporo. Ważne słowa trenera

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W niedzielę, 25 września mecz pierwszej kolejki 1 ligi futsalu gr. północnej rozegrali zawodnicy Grinbud KS – u Gniezno, którzy podejmowali w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 drużynę Orlika Mosina.

Po dużych emocjach i wielu dogodnych, choć niewykorzystanych okazjach do strzelenia bramek ostatecznie futsaliści z Gniezna okazalisię o jedną bramkę lepsi.

Gnieźnianie objęli prowadzenie w czwartej minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do pustej bramki trafił Paweł Kaźmierczak. Nie minęła minuta, a był już jednak remis za sprawą trafienia Ljubomyra Kolomyichuka, który nie dosyć, że ustrzelił w tym meczu hat – tricka to jeszcze… zaliczył bramkę samobójczą. 

Pozostałe bramki zdobyli: Paweł Kadłubowicz oraz Marcin Marcinkowski, który ustalił wynik spotkania na 4:3 dla Grinbud KS – u Gniezno.  W końcówce spotkania czerwoną kartką w zespole Orlika Mosina został ukarany Dawid Śmiłowski. 

Ostatecznie po dużych emocjach i wielu dogodnych sytuacjach punkty wpadły na konto drużyny z Gniezna.  

Chcę pogratulować chłopakom za ten mecz. Wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie bardzo emocjonujące i wyrównane i tak też było. Cieszą na pewno punkty, styl gry – troszkę gorzej, ale trzeba teraz popracować i kolejny mecz za tydzień. Wojtek Węgrzyn jest wartością dodaną i to bardzo dużą w tym zespole. Dzisiaj może troszkę go nie wykorzystywaliśmy tak jak było to założone. Wiadomo, że potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację w zespole, ale myślę, że z meczu na mecz będzie to wyglądało jeszcze lepiej – powiedział po meczu trener Grinbud KS – u Gniezno, Adam Heliasz.

Grinbud KS Gniezno – Orlik Mosina 4:3 (3:3)

Bramki: Grinbud KS Gniezno: Kaźmierczak (4’),Kolomyichuk (10’ samobójcza), Kadłubowicz (20’), Marcinkowski (35’) ; dla Orlika Mosina: Kolomyichuk (5’, 12’, 13’)

Składy:

Grinbud KS Gniezno: Dymek, Kasprzyk (bramkarze) – Banasik, Greser, Woźny, Węgrzyn, Kaźmierczak (kapitan), Sawicki, Kijak, Bereźnicki, Marcinkowski, Kadłubowicz (zawodnicy z pola). Trener: Heliasz.

Orlik Mosina: Bartkowiak, Krystkowiak (bramkarze)- Wichtowski, Rusiecki, Smiłowski (kapitan), Jaworski, Gajewski, Krysenko, Pashkov, Kolomyichuk, Wróblewski. Trener: Wasielewski.

Następny mecz futsaliści Grinbud KS – u Gniezno rozegrają w niedzielę 2 października o godz. 17:00 w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, a ich rywalem będzie zespół Futbalo Białystok.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: