Dawid Karpiński: Jest to kompletnie nowy projekt [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Drużyna Auto Handel Oleksiak jest jednym z uczestników Witkowskiej Ligi Halowej 2022/2023. Przed startem rozgrywek porozmawialiśmy z Dawidem Karpińskim, który jest odpowiedzialny za tę drużynę. Kierownik zespołu zdradził nam, że doszło do sporych zmian!

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Póki co nie znamy dokładnego harmonogramu Witkowskiej Ligi Halowej 2022/2023. Wiadomo już jednak, że w gronie uczestników rozgrywek pojawi się Auto Handel Oleksiak.

Rywalami tego zespołu będą takie ekipy jak Manufaktura Tortów i Ciast, Syljar Symix AutoGniezno, Liderpool, Locus Team, Sofex Meble, Amigos, Auto-Rataj&LeoButik, Meblo-Mix, King Events Squad, Elgron Czerniejewo oraz Pizzeria Skarabeusz CWK 05.

Przed startem rozgrywek rozmawialiśmy z Dawidem Karpińskim, kierownikiem Auto Handel Oleksiak.

Jak przygotowujecie się do WLH?

Przygotowania zaczynamy na początku października. Wtedy wchodzimy na halę i czeka nas intensywne 4/5 tygodni. Planujemy spotykać się dwa razy w tygodniu, mamy dużo zaproszeń na sparingi z drużynami z lig w Witkowie i Trzemesznie.

Jaki jest cel waszego zespołu?

Celem jest świetna zabawa i fajnie spędzona zima 🙂 Patrząc na ten skład na papierze, cele muszą być wysokie i takie są 🙂

Jaką kadrą będziecie dysponować?

Kadra liczy 15 osób. Na tę chwilę mogę zdradzić tylko tyle, że w naszych szeregach są zawodnicy bardzo dobrze znani w gnieźnieńskim środowisku futsalowym. Jest to kompletnie nowy projekt i kompletnie nowa drużyna. Stara zostaje tylko nazwa zespołu, reszta jest w 100% nowa, włącznie z kadrą.

Których rywali boicie się najmocniej?

Żadnego z rywali się nie boimy, ale na pewno każdego będziemy szanować. Ja osobiście czekam najbardziej na pojedynki z Locus Team i Elgronem Czerniejewo.

Co jest waszym motorem napędowym do gry w WLH?

Myślę, że nasza pasja do piłki halowej i chęć rywalizowania.

Jak generalnie postrzegacie poziom organizacyjny i sędziowski w WLH?

Witkowska Liga Halowa to coś więcej niż liga, to taka jedna wielka rodzina, a wiem, co mówię, bo to będzie moja 5. edycja WLH i naprawdę atmosfera co roku jest fantastyczna. W tej lidze każdy szczegół organizacyjnie jest dopięty na ostatni guzik od pierwszego gwizdka w lidze aż po galę, która kończy każdy sezon.

Sędziowanie… tu niestety bywało różnie. Jakbym miał podać najsłabszy punkt ligi w Witkowie, to zdecydowanie zawsze uważałem, że jest to sędziowanie, ale w ostatniej edycji nie brałem udziału i mam nadzieję, że to też wskoczyło na wysoki poziom.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 24 września 2022 o godz. 12:44:04


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: