Basen pozostanie zamknięty jeszcze przez prawie 1,5 miesiąca!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W związku z przerwą technologiczną na gnieźnieńskim basenie, zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym do dyrektora GOSiR Jacka Mańkowskiego o to, kiedy dokładnie zostaną zakończone prace. Takiego terminu początkowo nie zawarto w komunikacie. Teraz jest już wszystko jasne.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

W korespondencji zawarliśmy dwa pytania:

1) Dlaczego nie została określona długość przerwy technologicznej? Czy wiadomo już, ile potrwa?

2) Dlaczego przerwa nie odbyła się wcześniej, np. na przełomie lipca i sierpnia?

Oto odpowiedzi od dyrektora GOSiR Jacka Mańkowskiego:

Ad.1.

Powyższe uzależnione było od rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na modernizację basenu. Tych postępowań było niestety 3. Ceny oferentów przekraczały zaplanowany budżet i trzeba było weryfikować zakres rzeczowy.

Dopiero trzecie postępowanie uzyskało rozstrzygniecie i dopiero teraz po konsultacji z wykonawcą prac możemy podać przewidywany czas trwania przerwy technologicznej.

Lada moment podpisana będzie umowa z wykonawcą, a prace budowlane mają potrwać do końca września. Następnie rozpoczną się prace przygotowawcze do ponownego uruchomienia obiektu i po potwierdzeniu przez SANEPID prawidłowych parametrów wody obiekt zostanie udostępniony. Szacujemy (info jest już na www basenu), że przerwa zakończy się 13.10.2022

Ad.2

Z uwagi na Akcje letnią jaką prowadzi GOSiR – półkolonie na sportowo. Z oferty skorzystało blisko 700 dzieciaków które odbywały zajęcia m.in na basenie.

Ponadto informuję, że na wniosek zainteresowanych klubów pływackich termin przerwy technologicznej po ponownych konsultacjach (temat omawiany był na posiedzeniu Komisji Sportu RMG) powrócił na miesiąc wrzesień.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 2 września 2022 o godz. 13:28:34


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: