“Z każdym meczem nabieramy pewności siebie”. Echa sparingu MKS-u

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno wygrały pierwszy mecz turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna z niemieckim Frankfurter HC. Dobrze w gnieźnieńskim zespole zagrały nowe nabytki klubu oraz wracająca do formy po kontuzji Milena Kaczmarek.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Gnieźnieńskie „Pszczółki” wygrały kolejny sparing przed startem w Superlidze, pokonując w pierwszym meczu turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna w piątek, 19 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki niemiecki Frankfurter HC 32:22.

Superliga to jest zupełnie inna klasa rozgrywkowa, dlatego się do tego przygotowujemy. To jest kolejny nasz sparing – już w sumie dziewiąty, który ma nas doprowadzić do optymalnej formy w Superlidze. Myślę, że wypadł przyzwoicie, aczkolwiek nie ustrzegliśmy się błędów i wiemy, nad czym pracować dalej – powiedział trener MKS-u PR URBIS Gniezno, Robert Popek. – U Mileny Kaczmarek po kontuzji nie ma już śladu. Przeszła pełne przygotowania i jak widać, została MVP w naszej drużynie, a nowe zawodniczki bardzo fajnie weszły w nasz zespół. Widać, że stawiamy na kolektywność, co widać przy rozłożeniu bramek i w obronie tez jest duża pomoc – dodał.

Dobrze do gnieźnieńskiego zespołu wprowadziły się nowe twarze drużyny – zwłaszcza skuteczna w spotkaniu z Frankfurtem Malwina Hartman, ale także lecząca do niedawna kontuzję Milena Kaczmarek, która została wybrana MVP w gnieźnieńskim zespole. Przed gnieźnieńską publicznością po raz pierwszy zaprezentowały się także Sandra Guziewicz oraz Magdalena Widuch.

Jestem bardzo zadowolona z atmosfery, jaka panuje w tym zespole i z warunków, jakie mamy. Z każdym meczem nabieramy pewności siebie i zgrywamy się, więc póki co jestem bardzo zadowolona i oceniam wszystko na plus. Mamy nadzieję walczyć o najwyższe cele. Będziemy się starać o najwyższe miejsce. Wiadomo, że nie jest to jeszcze pierwsza trójka w tabeli, ale damy z siebie wszystko. Uważam, że tutaj są super kibice, jak widziałam czy w telewizji, czy też miałam okazję być na meczach Gniezna, gdy miały mecze o wejście do Superligi, to uważam, że kibice robią mega atmosferę i są naszym ósmym zawodnikiem na boisku – powiedziała nowa zawodniczka MKS-u, Sandra Guziewicz.

W sobotę, 20 sierpnia MKS PR URBIS Gniezno zagra o godz. 18:00 ze Startem Elbląg.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 sierpnia 2022 o godz. 08:09:25


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: