Prezes WKS-u Owieczki: Naprawdę chłopacy potrafią wsadzić głowę tam, gdzie… [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Przed kolejnym sezonem piłkarskich zmagań z Pawłem Pasternakiem, prezesem WKS-u Owieczki, rozmawiał Mateusz Domański. Zachęcamy do lektury krótkiego wywiadu!

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

  • W minionym sezonie zajęliście V miejsce w A klasie, gr. wielkopolska IV. Był to najlepszy wynik w historii waszego klubu. Czy taki rezultat was w pełni zadowolił, czy jednak było takie poczucie, że można było zrobić jeszcze więcej?

Wynik, który osiągnęliśmy w minionym sezonie, w pełni nas zadowala. Mamy świadomość, że pogubiliśmy sporo punktów z drużynami z dołu tabeli, ale mimo tego udało się zająć 5. miejsce na koniec sezonu i z tego jesteśmy zadowoleni.

  • Co było kluczem do zajęcia tego V miejsca?

Przede wszystkim bardzo dobrze wykonana praca przez trenera Artura Borowiaka, któremu z tego miejsca jeszcze raz dziękuję za udaną współpracę, oraz zawodnicy, którzy tworzą tę drużynę. Mamy sporo zawodników, którzy grają w klubie od początku jego istnienia i naprawdę chłopacy potrafią wsadzić głowę tam, gdzie niejeden boi się nogę dołożyć (śmiech).

  • Jakie były wasze mocne strony w minionym sezonie?

Zdecydowanie szeroka, wyrównana kadra.

  • A słabe?

Wydaje mi się, że brak odpowiedniej motywacji w drużynie w meczach z dołem tabeli, w tym aspekcie musimy na pewno się poprawić.

  • Zatrudniliście nowego trenera. Dlaczego postawiliście na Dariusza Kuryło?

W klubie chcieliśmy postawić na trenera z dużym doświadczeniem oraz osobę, która jest dobrze postrzegana przez zawodników oraz kluby w środowisku piłkarskim. Taką osobą jest Dariusz Kuryło. Liczę, że uda nam się zbudować fajny zespół, który powalczy o dobry wynik w nowym sezonie.

  • Jak wyglądają kwestie kadrowe w waszym zespole? Ktoś przychodzi? Ktoś odchodzi?

Kilku zawodników odchodzi do klubów z wyższych lig, jednak o kadrę się nie martwię, bo już na ten moment wiemy, że będzie kilka fajnych transferów, o których będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem Facebooka.

  • Jaki jest wasz cel na najbliższy sezon?

Walczyć w każdym meczu o trzy punkty.

  • A na kolejne lata?

Chcemy rozwijać klub, nasza boiskową infrastrukturę i umacniać swoją pozycję w powiecie pod względem czysto piłkarskim, jak i wizerunkowym.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 18 lipca 2022 o godz. 09:16:43


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: