GKSŻ odrzuciła pismo Startu Gniezno. Transfery nie doszły do skutku!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Start Gniezno potwierdza nasze wcześniejsze informacje (dostępne tutaj >>>) – czerwono-czarni pojadą do Łodzi bez Philipa Hellstroema-Baengsa. Wszystko ze względu na konflikt terminów z MEP U19. Start chciał mecz z Orłem Łódź przełożyć, ale nie zgodziła się na to GKSŻ.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Zwróciliśmy się do Głównej Komisji Sportu Żużlowego z oficjalnym pismem w tej sprawie. Niestety, otrzymaliśmy odpowiedź odmowną. Zależy nam na tym, aby kwestia utrzymania się w pierwszej lidze odbyła się zgodnie z duchem sportu, na torze. W obliczu kontuzji Szymona Szlauderbacha i jego niepewnej dyspozycji po urazie obojczyka obecność Philipa w Łodzi ma dla nas bardzo duże znaczenie. Absencja zawodnika na pozycji U24 zmniejsza nasze szanse na korzystny wynik. Mecz w Krośnie pokazał, że stać nas na równorzędną walkę i mimo przeciwności losu w Łodzi zrobimy wszystko, co w naszej mocy – tłumaczy Radosław Majewski, dyrektor GTM Start Gniezno.

Główna Komisja Sportu Żużlowego odmówiła Startowi, kierując się art. 774 ust 2 Regulaminu Sportu Żużlowego, który mówi, że GKSŻ może przełożyć mecz tylko w przypadku powołania na zawody reprezentanta Polski. W innych przypadkach przełożenie spotkania jest możliwe tylko za zgodą dwóch stron i telewizji.

Start potwierdza też, że szukał wzmocnień na pozycję U24. Padają nazwiska Emila Breuma i Benjamina Basso, które Mateusz Domański wymieniał na Twitterze, podając również Jespera Knudsena.

Faktycznie, sondowaliśmy możliwość pozyskania między innymi tej dwójki zawodników. Pierwszy z nich najprawdopodobniej zasili klub drugoligowy, a Basso przyznał, że w tym roku nie jest gotowy na starty w Polsce. Konflikty terminów z ligą brytyjską sprawiły, że do naszego klubu nie dołączy Jonas Knudsen. Jego młodszy brat Jesper Knudsen, z którymi także rozmawialiśmy, podobnie jak Philip otrzymał powołanie na mistrzostwa w Rydze – kontynuuje Majewski.

Z materiału klubowego wynika, że start Szymona Szlauderbacha w Łodzi nie jest przesądzone. Więcej – na co również już zwracaliśmy uwagę – mamy wiedzieć po czwartkowym treningu.

Cytaty za startgniezno.com.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 13 lipca 2022 o godz. 18:04:33


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: