Finał sezonu: Gniezno nieodczarowane, ostatnia akcja meczu zdecydowała [GALERIA]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Dziaaaało się! W sobotę, 18 czerwca, rozegrany został w Gnieźnie turniej o Puchar Polski Rugby 7. Na stadionie przy ul. Strumykowej rywalizowało ze sobą 8 najlepszych ekip Polskiej Ligi Rugby 7! Tym razem Gnieźnianie musieli się zadowolić srebrnymi medalami i uznać wyższość rugbistów ze stolicy Dolnego Śląska.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A na Tytanów czekali: Rugby Biesal, Kaskada Szczecin oraz Ciechan Ciechanów. W grupie B wicemistrz Polskiej Ligi Rugby 7, czyli Rugby Wrocław rywalizowali z KR Unisław, Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot oraz RC Częstochowa.

W fazie grupowej Gnieźnianie grali bardzo dobre rugby nie tracąc w dwóch pierwszych meczach punktów. Najpierw pokonali Ciechan Ciechanów 47:0, a następnie Rugby Biesal 36:0. Ostatni ich mecz w grupie miał zdecydować o tym, która drużyna awansuje do półfinału z miejsca pierwszego, a która z drugiego. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat Tytan 17:7 Kaskada Szczecin. Ostatni mecz grupowy okazał się zdecydowanie cięższy od półfinału, w którym na gnieźnian czekali rugbiści spod Jasnej Góry. Tytani odnieśli największe zwycięstwo tego dnia – 56:0 i pewnie wkroczyli do finału. Nadszedł czas na Wielki Finał, którego obsadę wiele osób śmiało typowało jeszcze przed turniejem. Mistrz Ligi zmierzył się z wicemistrzem. Gnieźnianie stanęli naprzeciwko Rugby Wrocław. Tego dnia przy Strumykowej panowały iście śródziemnomorskie warunki. Termometry pokazywały ponad 30 stopni Celsjusza, a zawodnicy obu drużyn czekali na swój piąty mecz. Spotkanie było bardzo wyrównane i gdy już wydawało się, że Puchar Polski zostaje u gospodarzy Daniel Kowalski z Wrocławia w ostatniej akcji meczu zdobył zwycięskie przyłożenie dla swojego klubu. Gnieźnianie przegrali z Rugby Wrocław 21:24 w ostatnim momencie.

Ten dzień miał być wielkim świętem w Gnieźnie i choć powodów do świętowania było wiele każdy czuł, że czegoś zabrakło. Niemniej jednak koniecznie należy podkreślić, że to najlepszy sezon Tytanów od wielu lat. Ten sezon został dość mocno zdominowany przez Tytanów. Zwyciężyli oni Polską Ligę Rugby 7, wygrali sześć z dziesięciu turniejów cyklu, zrobili ogromny krok naprzód debiutując na ogromnym europejskim turnieju Amsterdam 7s, rozwinęła się Akademia Młodych Tytanów, a w Pucharze Polski wywalczyli srebrne medale. Sobotni turniej był jednym z elementów świętowania 15-lecia istnienia klubu. Choć kropka nad „i” nie została postawiona to Tytani znacząco zaznaczyli swoją przynależność do czołówki rugby 7 w Polsce. Nic nie dzieje się bez przyczyny i już dziś jesteśmy pewni, że choć Gniezno nie zostało odczarowane to srebrne medale w Pucharze Polski zaprocentują w przyszłości!

Serdecznie gratulujemy kolegom z Rugby Wrocław! Dziękujemy za wiele wspólnych pojedynków w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 (jak chociażby finał jesienią we Wrocławiu, kiedy to dogrywka wyłaniała zwycięzców) oraz emocjonujący do ostatniej chwili finał Pucharu Polski Rugby 7! Życzymy powodzenia w kolejnym sezonie rugby XV, ale nie zapominajcie, że w siódemkach będziemy za Wami tęsknić 😉

Ogromną niespodziankę w turnieju Pucharu Polski sprawili rugbiści RC Częstochowa, którzy po zwycięstwie w grupie z KR Unisław 21:10 awansowali do najlepszej czwórki tego turnieju. Fajnie, że wracacie do seniorskich siódemek. Do zobaczenia jesienią!

Gratulujemy wszystkim pozostałym ekipom i dziękujemy że byliście w tę upalną sobotę razem z nami w Gnieźnie! Życzymy zasłużonego odpoczynku po sezonie i do zobaczenia już niedługo. Niech nikt się zbyt długo nie smuci, sezon już wkrótce do nas powróci!  

GALERIA:

Zdjęcia: Sylwia Augustynowicz Tekst: Łukasz Dziel 

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 czerwca 2022 o godz. 19:12:14


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: