Dawne boisko Stelli zmieni oblicze. Będą bloki, ale i akcenty sportowe

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na terenie po boisku Stelli powstanie teren rekreacyjno-sportowy, który będzie towarzyszyć blokom, jakie mają powstać w tym miejscu. O szczegółach na Facebooku informuje prezydent Tomasz Budasz. Poniżej jego komunikat.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

“W Gnieźnie powstanie nowy zagospodarowany teren rekreacyjno-sportowy. To miejsce, dziś zdegradowane, zaśmiecone i zapomniane przez mieszkańców, przy ul. Konopnickiej, po dawnym boisku Stelli. Prawie dwa lata temu, na podstawie wypracowanego z mieszkańcami kompromisu, Rada Miasta uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, przeznaczając część tego obszaru pod zabudowę wielorodzinną, a resztę właśnie na rekreację i zieleń.

Konsekwentnie, mimo trudnych czasów, realizujemy powzięte wcześniej plany. Wczoraj Rada Miasta zdecydowała o sprzedaży części tego terenu. Dzięki pozyskanym środkom, na pozostałym terenie powstaną: boisko, plac zabaw, skwer i wybieg dla psów.

Myśle, że przy tak intensywnie rozwijającej się południowej części miasta, każdy zadbany teren rekreacyjny jest na wagę złota. Dziś to miejsce straszy pustymi butelkami zostawianymi przez amatorów mocnych trunków, mnóstwem śmieci i nie służy mieszkańcom, tak jakby mogło. Chcemy to zmienić.

Rok temu podczas społecznej akcji sprzątania terenu po dawnej Stelli zebrano 2 kontenery pełne śmieci o łącznej pojemności 14m3, niestety z dużą ilością odpadów wielkogabarytowych, odzieży, szkła i opon…..” – czytamy we wpisie prezydenta Budasza.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 28 kwietnia 2022 o godz. 10:58:10


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: