“Kompromitujący w całej rozciągłości”. On będzie lekiem na całe zło?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk fatalnie weszło w rozgrywki eWinner 1. Ligi 2022. Zespół ma na koncie trzy porażki z rzędu. Czarę goryczy przelało niepowodzenie w starciu z Aforti Startem Gniezno. Czy po tej wpadce gdański zespół zostanie wzmocniony?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Po starciu z Aforti Startem gdańskie władze wydały komunikat:

“Komunikat Gdańskiego Klubu Żużlowego po meczu z Aforti Startem Gniezno

Niedzielna porażka Zdunek Wybrzeża Gdańsk na własnym torze jest dla nas ogromnym rozczarowaniem. Trzy przegrane w trzech meczach eWinner 1. Ligi Żużlowej to wynik znacznie poniżej naszych oczekiwań.

Po spotkaniu z menedżerem zespołu Erykiem Jóźwiakiem oraz Drużyną, Zarząd Klubu podjął decyzję o niewyciąganiu w tym momencie konsekwencji personalnych. Niedzielny rezultat jest kompromitujący w całej rozciągłości. Wskazywanie jednostki za niego odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska.

Omawiając dotychczasowe występy, Zarząd Klubu zgłosił zastrzeżenia zarówno do decyzji sztabu szkoleniowego, jak i postawy zawodników oraz wysłuchał obu stron. Podczas spotkania  poruszone zostały kwestie dotyczące ewentualnych roszad w składzie, przygotowania toru i częstotliwości treningów. Zmiany w zakresie dotyczącym treningów zostaną wdrożone począwszy od piątkowego treningu przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra. 

W tym trudnym momencie apelujemy o jedność i wsparcie dla Drużyny. Wbrew oczekiwaniom części z Państwa, uważamy, że podejmowane na gorąco, nerwowe decyzje, nie są w tym momencie naszym sprzymierzeńcem. Rozumiemy Państwa zdenerwowanie i oczekiwanie na szybkie rozwiązania. Zapewniamy jednak, że wszystkie wysiłki kierujemy na to, by niedawno rozpoczęty sezon przyniósł nam jeszcze wiele radości. 

Zarząd Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże”

Z ustaleń “Przeglądu Sportowego” wynika, że szeregi Wybrzeża Gdańsk zasili Timo Lahti. Fin jeszcze niedawno bronił barw Aforti Startu Gniezno. Przed tym sezonem trafił natomiast do Orła Łódź, ale tam nie zdołał wywalczyć miejsca w składzie. Przegrał rywalizację z Nielsem Kristianem Iversenem.

“Sympatyczny Fin miał kilka opcji kontraktowych. Jego nazwisko, oprócz Gdańska, przewijało się w kontekście jazdy również w Rybniku, czy nawet drugoligowym Rzeszowie. Ostatecznie Lahti trafi nad polski Bałtyk” – pisze “PS”.

Jeżeli tak się stanie, to siła rażenia Wybrzeża wzrośnie. Swoją drogą, to o ruchu transferowym myśli podobno też Landshut Devils. W kontekście tego zespołu wymienia się Szweda Kima Nilssona. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do nawiązania współpracy między nim i niemieckim ośrodkiem.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 27 kwietnia 2022 o godz. 11:13:14


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku:

Zobacz, jak oceniliśmy zawodników Startu po meczu z Unią Tarnów. KLIKNIJ TUTAJ >>>.

Najnowsze informacje żużlowe znajdziesz TUTAJ >>>.