Tak będzie wyglądać skład Startu na inaugurację?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nie wiemy, co czuje i co myśli przed inauguracją w Zielonej Górze Błażej Skrzeszewski, bo menedżer Startu unika naszych pytań jak ognia. To jednak odkładamy na bok i próbujemy skupić się na tym, jak będzie wyglądać skład czerwono-czarnych na pojedynek w Zielonej Górze. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko sparingi, to wytypowanie ósemki na inaugurację łatwe nie jest.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Menedżer musi rozstrzygnąć kwestię zestawienia na inaugurację, zważając oczywiście nie tylko na mecze kontrolne, ale i na treningi czy też inne okoliczności. Tymi “innymi okolicznościami” mogą być choćby kwestie zdrowotne w przypadku Petera Kildemanda czy kondycja Antonio Lindbaecka. Szwed ma za sobą pobyt w ośrodku i choć w meczu kontrolnym dwukrotnie zaprezentował się świetnie, to tak naprawdę nie wiadomo, czy jest optymalnie przygotowany do sezonu. Niektórzy w to powątpiewają.

Pewniakami do składu wydają się być Michael Jepsen Jensen oraz Oskar Fajfer. Oczywiście duet juniorski zapewne stworzą Marcel Studziński i Mikołaj Czapla. Ten pierwszy przeciwko PSŻ-owi pojechał całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o Czaplę, to widać, że przed nim dużo pracy.

Podstawowym zawodnikiem U24 być powinien Szymon Szlauderbach. Wychowanek leszczyńskiej Unii w sparingach wypadał lepiej niż Philip Hellstroem-Baengs, którego należy się spodziewać pod ósemką.

A co z resztą? Zbigniew Suchecki ostro pracuje i widać postępy, ale czy menedżer postawi właśnie na niego? Raczej wyżej stoją notowania Ernesta Kozy. Przewidujemy więc, że do Zielonej Góry pojadą tacy zawodnicy jak (kolejność przypadkowa):

  • Oskar Fajfer
  • Michael Jepsen Jensen
  • Szymon Szlauderbach
  • Philip Hellstroem-Baengs (rez.)
  • Marcel Studziński
  • Mikołaj Czapla
  • Antonio Lindbaeck
  • Ernest Koza

Mimo wszystko przeczuwamy, że menedżer pokusi się o desygnowanie do boju Antonio Lindbaecka. W przeszłości ścigał się w Zielonej Górze, co również może być jego atutem. Oczywiście tego, że w Winnym Grodzie pojawi się jednak Peter Kildemand, też nie można wykluczyć. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać składów awizowanych, które zostaną ogłoszone w czwartek. Może już wtedy będzie jasność, a może nie – przecież w takich zestawieniach można jeszcze dokonywać korekt…

Przypomnijmy, że inauguracja Falubaz – Start czeka nas już w tę niedzielę o godz. 14:00.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 6 kwietnia 2022 o godz. 11:33:40


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: