Tak będzie wyglądać skład Startu na inaugurację?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nie wiemy, co czuje i co myśli przed inauguracją w Zielonej Górze Błażej Skrzeszewski, bo menedżer Startu unika naszych pytań jak ognia. To jednak odkładamy na bok i próbujemy skupić się na tym, jak będzie wyglądać skład czerwono-czarnych na pojedynek w Zielonej Górze. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko sparingi, to wytypowanie ósemki na inaugurację łatwe nie jest.

Menedżer musi rozstrzygnąć kwestię zestawienia na inaugurację, zważając oczywiście nie tylko na mecze kontrolne, ale i na treningi czy też inne okoliczności. Tymi “innymi okolicznościami” mogą być choćby kwestie zdrowotne w przypadku Petera Kildemanda czy kondycja Antonio Lindbaecka. Szwed ma za sobą pobyt w ośrodku i choć w meczu kontrolnym dwukrotnie zaprezentował się świetnie, to tak naprawdę nie wiadomo, czy jest optymalnie przygotowany do sezonu. Niektórzy w to powątpiewają.

Pewniakami do składu wydają się być Michael Jepsen Jensen oraz Oskar Fajfer. Oczywiście duet juniorski zapewne stworzą Marcel Studziński i Mikołaj Czapla. Ten pierwszy przeciwko PSŻ-owi pojechał całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o Czaplę, to widać, że przed nim dużo pracy.

Podstawowym zawodnikiem U24 być powinien Szymon Szlauderbach. Wychowanek leszczyńskiej Unii w sparingach wypadał lepiej niż Philip Hellstroem-Baengs, którego należy się spodziewać pod ósemką.

A co z resztą? Zbigniew Suchecki ostro pracuje i widać postępy, ale czy menedżer postawi właśnie na niego? Raczej wyżej stoją notowania Ernesta Kozy. Przewidujemy więc, że do Zielonej Góry pojadą tacy zawodnicy jak (kolejność przypadkowa):

  • Oskar Fajfer
  • Michael Jepsen Jensen
  • Szymon Szlauderbach
  • Philip Hellstroem-Baengs (rez.)
  • Marcel Studziński
  • Mikołaj Czapla
  • Antonio Lindbaeck
  • Ernest Koza

Mimo wszystko przeczuwamy, że menedżer pokusi się o desygnowanie do boju Antonio Lindbaecka. W przeszłości ścigał się w Zielonej Górze, co również może być jego atutem. Oczywiście tego, że w Winnym Grodzie pojawi się jednak Peter Kildemand, też nie można wykluczyć. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać składów awizowanych, które zostaną ogłoszone w czwartek. Może już wtedy będzie jasność, a może nie – przecież w takich zestawieniach można jeszcze dokonywać korekt…

Przypomnijmy, że inauguracja Falubaz – Start czeka nas już w tę niedzielę o godz. 14:00.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: