MKK będzie mieć problem z halą? Prezes komentuje

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022
Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Już od jakiegoś czasu do naszej redakcji docierały plotki, że Sklep Polski MKK Gniezno może stracić możliwość rozgrywania domowych meczów w hali im. Mieczysława Łopatki. Według pojawiających się doniesień, miałoby to być pokłosiem potencjalnego awansu MKS PR URBIS Gniezno do PGNiG Superligi. Konkretniej chodzi o matę rozkładaną na parkiecie.

Donoszono nam, że przez tę matę Sklep Polski MKK nie mógłby grać w hali przy Sportowej 3. Co prawda jeszcze awansu szczypiornistek nie ma, ale już postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy.

– Takie słuchy też do nas dochodziły. Nie były to żadne oficjalne rozmowy, natomiast z tego, co mi wiadomo, ta mata ma być rozkładana wyłącznie na te rozgrywki, które będą transmitowane w telewizji, bo taki jest wymóg. Od nikogo nie słyszałem potwierdzenia plotek, że ta mata będzie na stałe. Jeśli tak by się stało, to rzeczywiście mielibyśmy problem ze względu choćby na sam brak linii do koszykówki. Myślę jednak, że aby o tym dyskutować, to jeszcze trochę czasu musi minąć. Na razie dziewczyny muszą walczyć o awans, a my o to, by ten sezon zakończyć z jakimś fajnym wynikiem i postępem względem ubiegłego roku – powiedział nam prezes MKK Tomasz Konowalski.

Najbliższy mecz Sklepu Polskiego MKK Gniezno w hali im. Mieczysława Łopatki już w niedzielę o godz. 16:00. Rywalem Pyra Poznań. Trzymamy kciuki za dobry wynik naszych zawodników!

Ostatnia aktualizacja artykułu: 1 kwietnia 2022 o godz. 20:15:32


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: