Wygrali ligę. Czy zagrają szczebel wyżej?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno wygrał Wielkopolską Ligę Mężczyzn i tym samym uzyskał prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Czy nasza drużyna skorzysta z tej możliwości i przystąpi do II ligi?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Ostatnio na facebookowym fanpage’u Szczypiorniaka pojawiło się krótkie nagranie (zobacz tutaj >>>). Można z niego wywnioskować, że przynajmniej część zawodników “wilczej” watahy chciałaby zagrać w drugiej lidze. A co na to Michał Grubczak, który stoi na czele klubu? Na razie decyzji dotyczącej awansu nie ma.

– Na pewno będziemy się starać. Przede wszystkim czekają nas rozmowy z zawodnikami. Jeśli nawet będą pieniądze, a nie będzie zawodników, to i tak nie zagramy. Priorytetem są zawodnicy, którzy ten awans wywalczyli, a później będziemy kalkulować to wszystko – mówi prezes Szczypiorniaka, zauważając, że ceny się zmieniają, co dotyka nawet takie małe kluby.

Będą rozmowy ze sponsorami, będą też rozmowy dotyczące infrastruktury. Ważne jest bowiem to, by Szczypiorniak miał zapewnione odpowiednie warunki do trenowania i rozgrywania spotkań. – Będziemy na to patrzeć kompleksowo. Wszystkie rzeczy muszą złożyć się w całość, by to miało sens i by to nie było startowanie na “hurra” – żeby wystartować, byleby wystartować – dodaje Grubczak.

Szczypiorniak chce więc wypracować porządne zaplecze pod potencjalne występy na drugoligowych parkietach. Czy uda się zrealizować to zadanie? Decyzja dotycząca startów naszego zespołu w drugiej lidze ma zapaść w okolicach maja/czerwca.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 marca 2022 o godz. 09:52:34


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: