To może być ogromny atut Szlauderbacha!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szymon Szlauderbach we wtorek zaliczył premierowy trening na gnieźnieńskim owalu. Uważni obserwatorzy dostrzegli, że w parku maszyn towarzyszył mu bardzo doświadczony żużlowiec Rafał Okoniewski, który całkiem niedawno zakończył karierę.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Popularny “Okoń” ma za sobą bogatą karierę. Zakończyć postanowił ją w wieku 40 lat. Taką decyzję podjął po sezonie 2020. Potem zrobił sobie przerwę od żużla. Nie trwała ona jednak zbyt długo. Już w zeszłym roku udzielał rad niemieckim żużlowcom.

Teraz natomiast przyszedł czas na kolejną współpracę. Zdecydował się na kooperację z Szymonem Szlauderbachem, nowym nabytkiem Startu Gniezno. – Wracam do żużla nie w roli mechanika, ale bardziej doradcy, osoby, która ma pomóc zawodnikowi w dopasowaniu sprzętu w trakcie zawodów. Jak będzie trzeba, to koło też zmienię, ale głównie skupiam się na doradzaniu – powiedział “Okoń” w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Zaznaczył też, że bardzo zaangażował się w pomoc dla Szlauderbacha. – Pomagam mu jak tylko mogę. Także w kwestiach kontraktu, organizacji teamu, logistyki. Kontakty przez tyle lat w żużlu zostały. Wolę się zająć jednym zawodnikiem niż pracować jako trener w klubie. Jadę na zawody i po nich wracam do domu. Rola trenera wiąże się z pracą poza miejscem zamieszkania, a tego chciałbym już ze względów rodzinnych uniknąć – podsumował Okoniewski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 marca 2022 o godz. 16:35:32


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: