Ekspert nie ma wątpliwości. Zawodnik Startu może być jednym z najlepszych na świecie!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Michael Jepsen Jensen wyróżniał się już wtedy, gdy startował na miniżużlu. W Polsce wypatrzył go Jacek Gajewski. Duńczyk trafił do Unibaxu Toruń i odpłacał się dobrą jazdą. Był w elicie, ale później popadł w przeciętność. Dlaczego?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Jepsen Jensen jeździł w PGE Ekstralidze, był uczestnikiem cyklu Grand Prix i wiele osób wierzyło w to, że stopniowo będzie szedł w górę. W końcu jednak coś się zacięło. Zawodnik wypadł z elity i wylądował w eWinner 1. Lidze. W zeszłym roku nieźle sprawował się w barwach ROW-u Rybnik, ale perfekcyjny nie był. Teraz wylądował w Starcie Gniezno i ma przed sobą kolejny sezon, w którym może pokazać, że jest naprawdę wartościowym zawodnikiem.

Co zawodzi u MJJ? Portal WP SportoweFakty porozmawiał o tym z Jackiem Gajewskim, byłym menedżerem toruńskiego klubu. Zauważył on, że kłopotem może być psychika.

On ma papiery na to, aby być jednym z najlepszych zawodników na świecie, a widzimy, że tego nie wykorzystuje. Gdybym miał szukać jakiejś przyczyny, to pewnie problemem jest sfera mentalna. Zawsze jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Im trudniejsze warunki torowe, tym lepiej sobie radzi. Myślę więc, że w wielu momentach zawodzi psychika – powiedział Gajewski, cytowany przez WP SF.

Ocenił też, że czasami duński żużlowiec za bardzo kombinuje.

Myślę, że w wielu momentach Michael też za dużo kombinuje w kwestii sprzętowych. Czasem też mam wrażenie, że w otoczeniu Duńczyka często dochodzi do zmian mechaników, menedżerów. Tych roszad jest po prostu za dużo. Chwilami szuka czegoś dodatkowego, czego pewnie nie powinien szukać. On sam zapewne wie, że jeździ zdecydowanie poniżej swojego potencjału i jestem też ciekawy, czy kiedykolwiek będzie jeszcze w stanie wrócić na ten wysoki poziom – podsumował.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 18 lutego 2022 o godz. 14:09:17


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: