Problem w eWinner 1. Lidze. Poszło pismo do GKSŻ!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W sezonie 2022 mecze eWinner 1. Ligi mają się odbywać w soboty, niedziele i poniedziałki. Ten ostatni dzień jest jednak kłopotliwy dla klubów i zawodników. “Z racji startów części żużlowców w brytyjskiej Premiership oraz podróży na mecze Bauhaus-Ligan, odjeżdżanie spotkań w poniedziałek jest dla nich problematyczne” – spostrzega po-bandzie.com.pl.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W tym roku jazdę w eWinner 1. Lidze z występami w Anglii łączyć zamierza jeden zawodnik Startu Gniezno – Peter Kildemand. Na takie samo rozwiązanie zdecydowali się m.in. Max Fricke, Brady Kurtz czy też Tobiasz Musielak oraz Luke Becker.

Piotr Żyto, szkoleniowiec Falubazu Zielona Góra, zwracał uwagę na to, że wobec tego poniedziałkowy termin dla meczów I ligi jest problematyczny. Zdecydował się on nawet na wysłanie pisma do Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Napisałem pismo, w którym podałem przykłady konkretnych kolejek i wszystko dokładnie rozpisałem. Inne kluby też chciały tak zrobić – powiedział Żyto w rozmowie z po-bandzie.com.pl.

Podkreślił ponadto, że przedstawiciele klubów usłyszeli, iż poniedziałki są atrakcyjne. – Moje zdanie jest jednak takie, że ten poniedziałek jest taką trochę „koślawą” datą – ocenił Żyto, zauważając ponadto, że w poniedziałki ludzie pracują i mogą wybierać oglądanie meczów w TV, a nie na stadionie.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 17 lutego 2022 o godz. 08:28:42


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: