Takich manewrów już nie będzie. Start Gniezno poznał konkretne wytyczne

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Start Gniezno poznał ważne informacje dotyczące czeskiej Extraligi 2022. Wiadomo, że zmagania odbywać się będą w formie czwórmeczów. Drużyny będą się składać z czterech podstawowych zawodników (trzech seniorów + junior) i ewentualnie rezerwowego.

Rozgrywki rozpoczną się 19 kwietnia i potrwają do 31 sierpnia. Na stronie internetowej Startu czytamy, że w lidze czeskiej występować będą mogli “wyłącznie zawodnicy, z którymi GTM Start Gniezno ma parafowane kontrakty na występy w eWinner 1. Lidze”.

“Nie będzie możliwości skorzystania z żużlowców występujących w innych klubach polskiej ligi – tak jak w ubiegłorocznych rozgrywkach zespół z Pierwszej Stolicy uzupełniali m.in. Adrian Gała, Marcin Nowak czy Norbert Kościuch. Nasza drużyna może składać się z maksymalnie dwójki obcokrajowców, a na obowiązkowej pozycji juniora znaleźć musi się Polak” – zaznaczono.

Czerwono-czarni nie będą już zatem mogli dokonywać manewrów, jakie czynili w 2021 roku, gdy w Czechach jeździli zawodnicy, którzy na co dzień nie bronili barw Startu.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: