Trener Falubazu wskazuje możliwe atuty Startu

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Miłośnicy sportu żużlowego przeżywają emocjonujący dzień. Poznaliśmy już pierwsze pary eWinner 1. Ligi, natomiast wieczorem podany zostanie cały terminarz zmagań na zapleczu PGE Ekstraligi.

Start na inaugurację pojedzie do Zielonej Góry. Trener Falubazu Piotr Żyto stawia sprawę jasno – jego drużyna musi wygrać to spotkanie.

Czy terminarz ma znaczenie? Jakieś pewnie tak, ale zwykle to wychodzi dopiero przed fazą play-off, kiedy ważą się losy końcowego układu tabeli. Ogólnie nie należy jednak o tym za bardzo rozmyślać, bo i tak trzeba pojechać dwa razy z każdym rywalem. My zaczynamy u siebie, a to oznacza, że nie ma innej opcji niż zwycięstwo – zaznacza Żyto w rozmowie z polskizuzel.pl.

Spostrzega też, że Start na owalu w Zielonej Górze może mieć pewne atuty.

– Zakontraktowali Michaela Jepsena Jensena i Antonio Lindbaecka, którzy u nas jeździli. Geometria toru nie będzie dla nich żadną zagadką. Teraz nie ma jednak sensu oceniać ich siły, bo to wyjdzie na torze. Może się przecież okazać, że ktoś ma sezon konia i to zmieni kompletnie potencjał danej drużyny. Poza tym na początku sezonu różnie bywa z rozjeżdżeniem. Wiele zależy od pogody – podkreśla.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: