Karolczyk robi sobie przerwę. “Na pewno pokażę się jako Szymek 2.0”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szymon Karolczyk ucina sobie przerwę i planuje zmianę kategorii wagowej. Ma to pomóc w osiąganiu lepszych wyników.

Ostatnio Szymon Karolczyk poniósł dwie porażki z rzędu. W swojej czwartej walce w tym roku przegrał z Michałem Dominem, natomiast w piątej został pokonany przez Błażeja Majdana. Zawodnik nie ukrywa, że duża liczba pojedynków dała mu w kość. Podczas ostatniego pojedynku z Majdanem na Armia Fight Night po prostu brakowało siły do skutecznej rywaliacji.

Teraz chce trochę odpocząć od walk. Będzie oczywiście szlifować formę. – Te wszystkie błędy w walkach, które wyszły, spiszę sobie na kartce i będę poprawiać na treningach. Odhaczę to, co polepszę. Chciałbym do czerwca poprawić każdy element, żebym był o wiele lepszym zawodnikiem, niż jestem teraz. Nadrobię siłę, bo przez to zbijanie wagi odczułem, że siłowo też spadłem – zdradził w Pitbike Gniezno KXD #SGLive.

ZOBACZ TAKŻE:   Tak, tak, tak! Po evencie "Gwiazdy na Gwiazdkę" zamknięto zbiórkę dla Olgi!

Karolczyk przejdzie na wyższą kategorię wagową (70 kg). Zapewnia, że chce być “silnym bykiem”. – Jak idę kategorię wyżej, to będę trzymał wyższą wagę 78-79 kg. Na pewno lepiej będę się czuł. Nie mam złych warunków na wyższą kategorię, bo nie jestem taki niski. W mojej dotychczasowej kat. 66 kg przeważnie byłem wyższy od rywali – spostrzegł.

ZOBACZ TAKŻE:   Kolejny kontrakt w Orle!

Jego przerwa od występów ma wynieść około 6 miesięcy. W kwietniu i maju chce bardzo ciężko trenować. – Na czerwiec lub lipiec chciałbym mieć jakąś walkę, zobaczymy, jaka gala wtedy będzie i gdzie się załapię. Zobaczymy, co zaproponuje mi menedżer. Na razie o tym nie myślę, skupiam się na tym, by poprawić to, co nie wyszło – kontynuował. – Chcę się dobrze zregenerować po tak ciężkim roku, po tylu zbijaniach wagi, więc na razie chillout – dodawał.

Na porażkach najwięcej się uczę. Nie ma co się załamywać. Trzeba po prostu cały czas iść do przodu. Nie będę się zamartwiać porażką, po prostu w kolejnej walce wrócę po przerwie i na pewno pokażę się z lepszej strony. Na pewno pokażę się jako Szymek 2.0

zadeklarował.

To tylko fragmenty naszego magazynu Pitbike Gniezno KXD #SGLive. Obejrzyj i wysłuchaj całości:

ZOBACZ TAKŻE:   GALERIA: Zagrali dla Olgi! Uczestnicy wydarzenia "Gwiazdy na Gwiazdkę" w naszym obiektywie

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: