Siostra Artura Walczaka: “Jest bez zmian”

Siostra Artura Walczaka, pani Iwona Czak, uruchomiła specjalny rachunek bankowy. Będą na nim gromadzone środki na walkę o zdrowie gnieźnieńskiego sportowca (szczegóły tutaj >>>). W rozmowie ze sportzpazurem.pl przekazała nowe informacje dot. stanu Artura Walczaka.

We wtorek Artur Walczak ma mieć wszczepioną w szyję rurkę, której zadaniem jest zapewnienie drożności dróg oddechowych i odpowiedniej wentylacji kontrolowanej.

– Jest bez zmian. Lekarze nawet nie wiedzą, kiedy będą go wybudzać. Powiedzieli, że dopiero wtedy, gdy obrzęk zejdzie. Oni też nie wiedzą i nie są w stanie powiedzieć, jakie są rokowania. Mam po prostu szukać ośrodka, który się nim zajmie przez całą dobę – mówi nam pani Iwona Czak, siostra Artura Walczaka.

Aktualnie gnieźnieński sportowiec przebywa w szpitalu we Wrocławiu. – Dzisiaj dzwoniłam, jest bez zmian, jutro ma być ten zabieg… Ani dobrze, ani źle, ale już mnie uprzedzają, że trzeba szukać tego ośrodka, takiego szpitala rehabilitacyjnego – dodaje.

– Tego, jakie ma uszkodzenie mózgu, dowiemy się dopiero po wybudzeniu. Na ten moment nikt tego nie wie. Nawet lekarze – podkreśla siostra Walczaka.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: