Transfer definitywny Oskara Hurysza. Menedżer wyjaśnia

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wielu sympatyków sportu żużlowego z Gniezna zastanawia się, dlaczego Oskar Hurysz przeniósł się do Stali Gorzów. Na to pytanie odpowiedział menedżer czerwono-czarnych Błażej Skrzeszewski.

Wie pan co, ciężko było przebić argumenty jazdy w drużynie U24. Oskar dostał gwarancję startów w tym zespole, więc jakiekolwiek zabiegi z naszej strony nic nie dały, bo po prostu tych gwarancji startowych, które dostał tam, nie byliśmy mu w stanie w Gnieźnie zagwarantować. Nie wiadomo, czy przebiłby się do pierwszego składu, do podstawowej dwójki juniorów, chociaż oczywiście i ja, i w klubie uważamy, że to jest wielki talent, chyba jeden z największych w tej chwili w jego wieku. Decyzja rodziców była taka, że odchodzą do Stali, ale jak najbardziej rozstaliśmy się w przyjacielskich stosunkach. Mamy nadzieję, że nasze drogi się jeszcze skrzyżują. Oskar będzie się przygotowywał ogólnorozwojowo w Gnieźnie z naszym trenerem przygotowania fizycznego, z Przemkiem Gnatem, tak że… Tak to wygląda.

powiedział Skrzeszewski w rozmowie z Interią.

Zdradził też, że kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron, a transfer do Gorzowa ma charakter definitywny.

ZOBACZ TAKŻE:   Jutro pogrzeb Artura Walczaka

Odejście Oskara Hurysza sprawia, że w formacji juniorskiej Startu Gniezno pozostali tacy zawodnicy jak Marcel Studziński, Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher i Kacper Grzelak. Ten ostatni wraca do pierwszej stolicy Polski po wypożyczeniu do Falubazu Zielona Góra.

ZOBACZ TAKŻE:   Tak, tak, tak! Po evencie "Gwiazdy na Gwiazdkę" zamknięto zbiórkę dla Olgi!

Jakiś czas temu mówiło się o tym, że Start może wzmocnić szeregi juniorskie. Teraz – według słów menedżera Skrzeszewskiego – na to się nie zanosi. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:   Robert Pepliński mówi, kiedy wróci na boisko. O to chciałby powalczyć [WYWIAD]

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: