Znów mieliśmy rację. Michael Jepsen Jensen w Starcie Gniezno!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Dobre wieści dla kibiców czerwono-czarnych! Do zespołu AFORTI Start Gniezno w roku 2022 dołączy kolejny nowy zawodnik. Były mistrz świata juniorów, w zakończonym sezonie sklasyfikowany na dziesiątej pozycji najskuteczniejszych żużlowców eWinner 1. Ligi. To Michael Jepsen Jensen, który zasili drużynę prowadzoną przez Błażeja Skrzeszewskiego.
Michael Jepsen Jensen wystąpił w trzynastu meczach eWinner 1. Ligi w sezonie 2021, w barwach ROW Rybnik. Przy swoim nazwisku zapisał średnią 2.094/bieg, co jest wynikiem niemal identycznym jak Oskar Fajfer (2.073/bieg). „To duże wzmocnienie naszej kadry, nie mamy tutaj żadnych wątpliwości” – mówi Dyrektor GTM Start Gniezno Radosław Majewski. „Michael Jepsen Jensen to zawodnik posiadający duże doświadczenie, w przeszłości zdobywał tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, wygrywał też rundę Grand Prix. Ponadto ma za sobą starty w PGE Ekstralidze.” – dodaje R.Majewski
Po sezonie 2021 żużlowiec postanowił zmienić otoczenie. „Rozmowy z teamem Duńczyka nie należały do łatwych.” – przyznaje R.Majewski. „Występy w nowym klubie zawsze wyzwalają dodatkową motywację. Długo rozmawialiśmy z ojcem Michaela, który w jego imieniu prowadzi negocjacje kontraktowe. Będą bardzo dobrze przygotowani do sezonu, chcą udowodnić, że to w dalszym ciągu liczący się zawodnik nie tylko w lidze polskiej, ale również na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że tak się stanie, stąd też nasz wybór.” – mówi.
Michael Jepsen Jensen to drugi Duńczyk w kadrze AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. Wcześniej deklarację pozostania w Gnieźnie złożył Peter Kildemand. Gnieźnianie mają porozumienie z Oskarem Fajferem, Ernestem Kozą i Szymonem Szlauderbachem, który zajmie pozycję dla zawodnika U24. W rozpoczynającym się 1 listopada okienku transferowym umowy na występy w czerwono-czarnych barwach podpiszą także dwaj Szwedzi – Philip Hellström-Bängs oraz Antonio Lindbaeck.

ZOBACZ TAKŻE:   Weryfikacja planów. Ściganie przy W25 odwołane

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: