Tak będzie wyglądać sztab szkoleniowy Startu Gniezno!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Równolegle do budowy składu AFORTI Start Gniezno trwały rozmowy zmierzające do stworzenia sztabu szkoleniowego, który będzie czuwał nad drużyną w przyszłorocznych rozgrywkach eWinner 1. Liga. Przypomnijmy, że z funkcji menadżera czerwono-czarnych ustępuje Rafael Wojciechowski. Na tej pozycji zastąpi go Błażej Skrzeszewski. Opiekunem juniorów będzie Tomasz Fajfer, w przeszłości zawodnik gnieźnieńskiego Startu.

„Jako menadżer aktywnie pracuję do końca miesiąca” – mówi Rafael Wojciechowski. „Klubu oczywiście nie opuszczam. Będę nadal aktywnie działał, ustępuję jednak miejsca na pozycji menadżera i bardzo się cieszę, że będą dla drużyny pracować Tomasz Fajfer i Błażej Skrzeszewski.” – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:   Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno

„Osoby Tomasza nie trzeba nikomu przedstawiać, cieszę się, że przyjął propozycję naszej współpracy. Błażej działał ze mną przez ostatnie dwa lata, współpraca była bardzo dobra. Razem uczestniczyliśmy w kursie trenersko-instruktorskim. To naturalny ruch. Błażej zawsze będzie miał moje wsparcie, to człowiek, który szybko się uczy.” – rekomenduje nowego menadżera AFORTI Start Gniezno Rafael Wojciechowski.

Błażej Skrzeszewski wywodzi się ze środowiska żużlowców-amatorów, aktywnie działa w organizacji zawodów. W sezonie 2021 z zespołem AFORTI Start Gniezno-Liberec zdobył srebrny medal w czeskiej Extralidze, był inicjatorem polsko-czeskiej współpracy klubów. W Gnieźnie pełnił między innymi funkcję kierownika drużyny. „Zdaję sobie sprawę, że szczególnie dla niektórych zagranicznych zawodników mogę być osobą anonimową. Środowisko gnieźnieńskie mnie jednak zna, a swoją pracą, zaangażowaniem i zasadami, mam nadzieję przekonam ich do mojej osoby” – mówi świeżo upieczony menadżer żużlowców z Pierwszej Stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:   Indywidualny Mistrz Polski 2020 zostaje w Orle Gniezno!

Nowy opiekun młodzieżowców AFORTI Start Gniezno – Tomasz Fajfer, to postać doskonale znana w czarnym sporcie. Z powodzeniem reprezentował barwy gnieźnieńskiego klubu w latach 1986-2000, ostatni rok w karierze spędził w Opolu. „Będę robił wszystko, aby ta młodzież wskoczyła na wyższy szczebel drabinki, jaką jest kariera. Mam nadzieję, że wszystko zagra.” – mówi Tomasz Fajfer. Doświadczenie w opiece nad zawodnikami zdobył.. w rodzinie. „Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że Adam wyszedł trochę spod mojej ręki. Wówczas trenerem był Romuald Łoś.” – przyznaje. „Później faktycznie było tak, że byli moi synowie i tak się to potoczyło.” – dodaje. Starszy z braci Fajferów swoją wiedzą i doświadczeniem również wspierać będzie Błażeja Skrzeszewskiego.

ZOBACZ TAKŻE:   „Wiaderko” zostaje w Orle Gniezno!

To nie koniec budowy sztabu szkoleniowego. Niewykluczone, że dołączą do niego kolejne osoby. Więcej na temat postaci Błażeja Skrzeszewskiego i Tomasza Fajfera w piątek  wieczorem w materiale, który przygotuje klubowa telewizja StartTV.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: