Nasze ustalenia znów potwierdzone. Start Gniezno ma nowego zawodnika!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Start Gniezno pochwalił się porozumieniem z nowym zawodnikiem. Jak już informowaliśmy, w zespole w przyszłym roku jeździć będzie Ernest Koza.

Poniżej materiał klubowy na temat transferu Kozy (źródło: startgniezno.com):

Znamy nazwisko drugiego polskiego seniora, który dołączy do kadry AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. Zespół zasili wychowanek Unii Tarnów Ernest Koza. Stosowny kontrakt zostanie zawarty w listopadowym okienku transferowym. Nowy nabytek gnieźnian tegoroczne rozgrywki zakończył ze średnią biegową 1.691/bieg, co dało mu 33. miejsce w zestawieniu najskuteczniejszych zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej. 

“Ten transfery zdecydowanie rozpatrujemy w kategorii wzmocnienia formacji seniorskiej naszej drużyny.” – mówi dyrektor GTM Start Radosław Majewski. “Analizując statystyki Ernesta z ostatniego sezonu jasno widać, że jest to równo punktujący zawodnik, zarówno podczas spotkań na domowym torze jak i na wyjazdach. Skutecznego drugiego polskiego seniora, będącego wsparciem dla Oskara Fajfera, brakowało nam podczas kilku spotkań w tym roku i ta część naszego zespołu wymagała wzmocnień.” – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:   Oficjalnie: prezentacja Startu Gniezno została przeniesiona!

Warto dodać, że jednym z lepszych spotkań tegorocznych rozgrywek ligowych w wykonaniu Ernesta Kozy był pojedynek w Grodzie Lecha, który zakończył z dorobkiem dziewięciu punków i jednego bonusa. „Lubię jeździć na torze w Gnieźnie. Pamiętam, że zawsze prezentowałem się tam z dobrej strony. To jeden z argumentów, dla których przechodzę do AFORTI Startu.” – mówi wychowanek tarnowskiej Unii. “Dobra opinia na temat klubu panująca w środowisku to kolejny z argumentów. Planuję duże inwestycje w sprzęt, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu. Wypłacalność klubu jest ważna, bo pozwala na bieżące inwestycje w trakcie rozgrywek. W Gnieźnie będę miał odpowiednie warunki do dalszego rozwoju i wierzę, że to jest słuszny wybór!” – dodaje Ernest Koza.

ZOBACZ TAKŻE:   Tak, tak, tak! Po evencie "Gwiazdy na Gwiazdkę" zamknięto zbiórkę dla Olgi!

Średnia 1.691/bieg nowego zawodnika w kadrze czerwono-czarnych to wynik lepszy od dwójki dotychczasowych krajowych seniorów AFORTI Start Gniezno. Dla przypomnienia Kevin Fajfer legitymuje się średnią 1.467/bieg (40 miejsce), a Mirosław Jabłoński 1.310/bieg (42 miejsce). “Kevin Fajfer ogłosił w swoich serwisach społecznościowych decyzję o odejściu z Gniezna. Rok 2021 był dla niego trudny, późno wszedł w sezon po urazie na pierwszych tegorocznych treningach. Z dobrej strony pokazał się w meczu przeciwko drużynie z Łodzi, wywalczył wówczas z bonusami komplet punktów. W połowie lipca doznał kolejnej kontuzji, która ponownie wyłączyła go na kilka tygodni z uprawiania czarnego sportu.” –  mówi R.Majewski. “W Gnieźnie mógłby ponownie pełnić rolę zawodnika rezerwowego, bez gwarancji występów. Ambicje zawodnika są większe stąd decyzja o zmianie otoczenia na przyszły rok” – dodaje na zakończenie.

ZOBACZ TAKŻE:   Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno

Działacze GTM Start Gniezno pracują nad budową drużyny na przyszłoroczne rozgrywki eWinner 1. Ligi. W Pierwszej Stolicy pozostają Oskar Fajfer i Peter Kildemand. W charakterze zawodników rezerwowych skład uzupełnią Szwedzi Philip Hellström-Bängs i Antonio Lindbaeck. Do obsadzenia pozostaje jeszcze jedno miejsce w podstawowym składzie gnieźnian oraz pozycja zawodnika U24.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: