Pracowite miesiące gnieźnieńskich strzelców

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Stabilizacja sytuacji pandemicznej w Polsce pozwoliła na dobre powrócić do rywalizacji strzeleckiej. Sprzyjające okoliczności wykorzystali także gnieźnieńscy strzelcy z Oddziału Gniezno ZS”S”RP., którzy z sukcesami powrócili do rywalizacji godnie reprezentując Pierwszą Stolice Polski.

Ostatnie dwa miesiące przyniosły kilka ciekawych imprez i startów okraszonych sukcesami. Początek sierpnia to Otwarte Zawody Strzeleckie Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP w Wągrowcu. Reprezentanci gnieźnieńskiego Strzelca:  Rafał Filipiak, Waldemar Serocki  i Maciej Zielenow zajęli odpowiednio V, II i I miejsce, zdobywając pierwsze podia w sezonie 2021.  Także w sierpniu reprezentanci oddziału rywalizowali w Zawodach Historycznych „Święto Wojska Polskiego” w których wysokie III miejsce w konkurencji pistolet historyczny centralnego zapłonu zajął Maciej Zielenow. V miejsce w tej samej konkurencji padło łupem Roberta Zielenow.

Wrzesień przyniósł drużynową rywalizację w pojedynku strzeleckim na strzelnicy LOK we Wrześni. Drużyna w składzie Marcin Zamiara, Rafał Filipiak i Maciej Zielenow zajęła VI miejsce. Kolejne wrześniowe zmagania to debiut gnieźnieńskiego strzelca w Lidze Strzeleckiej we Wrześni, która zakończy się w marcu 2022 roku. Ostatni weekend września to start w Otwartych Zawodach Strzeleckich Zbrojowni „Jesień”. W tych zawodach udział wzięli Marcin Andrzejewski, Robert Zielenow i Maciej Zielenow rywalizując łącznie w 6 różnych konkurencjach. Osiągnięte przez reprezentantów Strzelca Gniezno wyniki były solidne lecz na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać.

Różnorodność co do typów broni i miejsc rywalizacji pozwoliła na zebranie bezcennego doświadczenia które będzie potrzebne już 23.10. kiedy to strzelcy udadzą się na poligon w Biedrusku by pierwszy raz od wybuchu pandemii rywalizować w zawodach międzynarodowych Patrol Polska 2021.   


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: