Historyczny sezon dla MKS PR Gniezno? Optymistyczna prognoza

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nareszcie! Dziś rusza sezon I ligi kobiet, a co za tym idzie – czeka nas pierwszy mecz z udziałem MKS PR URBIS Gniezno. Fani zespołu z niecierpliwością wyczekiwali tego momentu. Na trybunach zasiądą z myślą o tym, że to może być absolutnie historyczny sezon dla klubu z pierwszej stolicy Polski.

Ci, którzy uważnie śledzą życie klubu, z pewnością doskonale wiedzą, że w okresie transferowym kadra została mocno przemeblowana. Kilka zawodniczek – z różnych przyczyn – opuściło zespół. Co jednak szczególnie ważne, pojawił się nowe twarze, a wśród nich pierwszoligowa “armata” Magdalena Nurska (dawniej Ziółkowska). Są też Oliwia Kuriata, Justyna Świerżewska, Dominika Hoffmann i oczywiście nasze gnieźnieńskie perełki, w tym m.in. niezwykle doświadczona pani kapitan Joanna Sawicka.

W zespole, niestety, nie ma już Jagody Michalskiej (dawniej Linkowska). Zaczęła nowy etap w swoim życiu, a buty zawiesiła na kołku, bo już miała dość bolesnych kontuzji. Nie chciała ponownie przechodzić przez piekło, jakie dobrze poznała.

Właśnie Jagoda była ostatnio gościem w Pitbike Gniezno KXD #SGLive. Przy tej okazji pytaliśmy ją o przewidywania dotyczące tego sezonu. Czy zdaniem ekszawodniczki MKS wywalczy PGNiG Superligę?

Myślę, że tak. Sądzę, że teraz jest już głośno mówione, że na przyszły rok ta Superliga ma już być. Wiem, że to już było mówione parę razy, ale tutaj już jest naprawdę bardzo głośno. Są wzmocnienia i przyszły bardzo ciekawe zawodniczki – spostrzegła nasza rozmówczyni.

Myślę, że tworzy się tutaj bardzo fajny zespół. Mam nadzieję, że uda się awansować. Spekulacji jest tutaj dużo. Mam nadzieję, że Superliga będzie. Widzę, że dziewczyny mają takie pozytywne parcie, by tam grać. Trzeba grać i wygrywać. Jak będziemy wygrywać i nie będziemy się oglądać za siebie, to będzie awans – dodawała Jagoda.

A co może być kluczem w tej walce o PGNiG Superligę? – Z perspektywy byłej zawodniczki mogę powiedzieć, że dużym zaskoczeniem może być obrona. W środku obrony jest czyszczone i to bardzo, bardzo mocno i dobrze. Myślę, że to obroną wygrywa się mecze. Co wyjdzie w ataku, to jest efekt tego, jak dziewczyny będą bronić – podsumowała Jagoda Michalska.

Jej prognoza jest bardzo optymistyczna i wierzymy w to, że się sprawdzi. Pierwszy ważny sprawdzian dla gnieźnieńskiego pierwszoligowca już w sobotę. O 19:00 MKS PR URBIS zagra w hali im. Mieczysława Łopatki przy Sportowej 3 z Samborem Tczew, który rokrocznie prezentował wysoki poziom i był niewygodnym rywalem.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: