Lista życzeń jest, ale konkretów brak

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Czytelnicy non stop dopytują nas, jak będzie wyglądać skład Startu Gniezno w sezonie 2022. Pracujemy więc nad tym, by przekazywać Wam jak najwięcej informacji. Tyle tylko, że na razie obracamy się jedynie w kategorii “lista życzeń”. Konkrety na temat nowych nazwisk – przynajmniej nam – nie są na razie znane.

Z konkretów wiemy tyle, że Oskar Fajfer zostaje w Starcie Gniezno na przyszły rok. Najprawdopodobniej jego śladem pójdzie Peter Kildemand. Zostawienie obu zawodników wydaje się być bardzo dobrym pomysłem. Jeżdżą bardzo ambitnie, walecznie i nie ma dla nich straconych pozycji. Takich żużlowców ogląda się z przyjemnością.

Niektórzy ludzie chyba oczekują, że już teraz podamy im na tacy skład Startu na sezon 2022. Na to oczywiście nie ma szans. Takie zestawienie raczej nie zostało jeszcze skompletowane (de facto okres transferowy oficjalnie startuje na początku listopada). Póki co ujawniamy zatem jedynie nazwiska, które znajdują się w kręgu zainteresowań klubu i – w większym lub mniejszym stopniu – są rozważane pod kątem budowy składu.

Pisanie zatem, że kłamiemy, gdy okazuje się, że ktoś idzie do innego klubu, jest niezasadne. To normalne, że żużlowcy mają oferty z różnych ośrodków i wybierają tę, która jest dla nich najlepsza. A na liście życzeń Startu może być mnóstwo nazwisk. Na końcu w kadrze mogą znaleźć się tacy zawodnicy, których początkowo na tej liście nawet nie było.

Wszystkim, którym nie podobają się nasze ustalenia i doniesienia, zalecamy, by po prostu ich nie śledzili. Wiemy, że jest spore grono kibiców, którzy chcą takie spekulacje czytać. Plotki transferowe zawsze miały, mają i będą mieć miejsce. Jeżeli ktoś nie rozumie tego, czym jest lista życzeń, czym możliwość współpracy, a czym potwierdzona informacja o kontrakcie, to lepiej niech da sobie na wstrzymanie.

Pamiętajmy, że plotki i możliwości mają to do siebie, że czasem się sprawdzają, a czasem są brutalnie weryfikowane przez rzeczywistość. Czytajmy uważnie i miejmy do nich odpowiedni dystans.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: