Zbliża się wyjątkowy bieg dla najmłodszych. Koncepcja jest absolutnie niespotykana!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W niedzielę 5 września już po raz piąty najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w Gnieźnie na zawodach przeszkodowych dedykowanych tylko im. Na małych biegaczy czeka ciekawa trasa, a na wszystkich dużo atrakcji towarzyszących biegowi.

V edycji Biegu Królika patronem jest Królik Napoleon, dlatego organizatorzy biegu tematycznie nawiązują do niego. Na dzieci w wieku od 2 do 15 lat czeka odpowiednio przygotowana trasa, naszpikowana przeszkodami, odpowiednio dostosowanymi do ich wieku i możliwości. Sama trasa będzie mieć dystans od 200 metrów do aż 2 kilometrów dla najstarszej grupy wiekowej.

No właśnie, Bieg Królika? Królik Napoleon? O co w tym wszystkim chodzi? Koncepcja Traktu Królewskiego zakładała poprowadzenie trasy łączącej najciekawsze zabytki i miejsca pierwszej stolicy Polski, tak by turyści odwiedzający najciekawsze zabytki Wielkopolski (wśród których perłą jest gnieźnieńska katedra), docierali również do tych rzadziej do tej pory odwiedzanych, takich jak kościoły św. Jana Chrzciciela i św. Wawrzyńca, Park Miejski, dawne koszary Pruskie, czy secesyjne kamienice centrum miasta. “Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. W historii biegu patronowały Króliki: Bogatego Kupca, Żołnierza Pruskiego, Skryby.

Każda edycja Biegu Królika cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie podczas III edycji wystartowało ponad 1100 dzieci w różnym wieku, a w poprzedniej, IV edycji aż 400. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, zarówno dla dzieci jak i dla rodzin. Płatny jest tylko i udział w biegu dla zainteresowanych.

Organizatorzy z edycji na edycję dokładają przeszkód i zapewniają, że tym razem też tak będzie. Już teraz możemy zdradzić, że ostatnie dwie kategorie wiekowe będą musiały zmierzyć się z 10-metrowym “low rigiem”, a ostatnia kategoria wiekowa pokonać samemu każdą przeszkodę, a za jej nie pokonanie sędziowie będą egzekwować karne burpees. Pojawi się dużo ścianek, “przeszkadzajek”, a nawet Multi rig czy pętla z oponą.

Każdy startujący otrzyma na mecie wyjątkowy medal oraz bogaty pakiet startowy. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców, otrzymają nagrody specjalne.

Bieg Królika to nie tylko “sam bieg”, ale także pełno atrakcji dodatkowych. Nie zabraknie ciepłego posiłku, napojów, waty cukrowej, atrakcji typu laserowy paintball czy przyjedzie też karuzela. Będzie również popcorn, pizza, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, przyjedzie Straż Pożarna z zaprzyjaźnionego OSP Modliszewo. Pojawią się również wojowie, którzy rozegrają bitwę, a na trasie będą razem ze strażakami tworzyć “żywe przeszkody”. Jednym słowem, moc atrakcji!


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: