Szymon Drzewiecki: Coraz więcej osób angażuje się w tę akcję [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Za nami 3. edycja Rowerowej Stolicy Polski. Nasze miasto zajęło 4. miejsce, przegrywając rywalizację o podium z Nową Solą (zwycięzcami tegorocznej edycji), Białą Podlaską, a także z Puławami, z którymi Gniezno rywalizowało do samego końca.

Jak tegoroczną edycję ocenia koordynator RSP w Gnieźnie Szymon Drzewiecki? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Jak pan ocenia przebieg tegorocznej edycji RSP w naszym mieście?

Jako organizatorowi lokalnemu jest trudno ocenić tę sytuację, bardziej, przyznam, liczyłem na to, że użytkownicy zewnątrz będą nas oceniać. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że bardzo się cieszę ideą rowerowej stolicy Polski i tego, co miasto Bydgoszcz nam zaoferowało 3 lata temu. Z rok na rok tak naprawdę coraz więcej sympatyków, odbiorców i cyklistów, Myślę, że w tym przypadku rywalizacja o rowerową stolicę Polski na pewno sporą grupę cyklistów zmotywowała, żeby pobrać aplikację Aktywne Miasta i kręcić kilometry i jest to taki moim zdaniem ogólnoświatowy trend aby wybierać rower jako transport codziennego użytku.

Ile rowerzystek i rowerzystów wzięło udział?

Ze statystyk wynika, że aktywnych użytkowników było ponad 1600 a dokładniej 1610, natomiast osób, które pobrało aplikację czyli do tych do których docierały nasze informację było 3700. W porównaniu do ubiegłego roku, w ubiegłym roku aktywnych użytkowników było ok. 1250 natomiast tych, którzy posiadali aplikację było 2400. A przy pierwszej edycji aktywnych użytkowników było 450 a ilość osób, które posiadały aplikację wyniosła ok.1000. W porównaniu do 1 edycji widać, że coraz więcej osób angażuję się w tę akcję, co bardzo nas cieszy.

Jak ocenia pan udział szkół, a także przedszkoli w tegorocznej edycji?

Bardzo dziękuje za to pytanie, jest to naprawdę dużym wyzwaniem dla mnie jako organizatora lokalnego co roku. Naprawdę budzi ogromny podziw, jeśli chodzi o placówki oświatowe, bo to, co ciekawe przedszkola górowały nad szkołami jako placówki. Pierwsze miejsce przedszkole nr 8, drugie miejsce przedszkole nr 9 a przedszkole nr. 3 zajęło trzecie miejsce. Wśród szkół tutaj Zespół Szkół Ekonomicznych zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 6 a na trzecim miejscu szkoła podstawowa nr 8. Jeżeli rozchodzi się o zaangażowanie myślę, że tak naprawdę wszystko zależy w dużej mierze od uczniów, nauczycieli, rodziców, opiekunów na ile udaje się nam trafić do nich z informacją aby zaangażowali się w tą akcję i jak znajdują na to czas, myślę, że czerwiec sprawił, że to zaangażowanie i zainteresowanie było coraz większe. Było to super opcją, że zorganizowano to w czerwcu, ponieważ we wielu placówka końcówka czerwca to możliwość wyjazdów integracyjnych  w danych klasach troszeczkę jest już spokojniej jeżeli chodzi o takie zajęcia lekcyjne zapewne na przyszły rok zachęcać szczególnie przy takich okazjach wyjazdów integracyjnych z nauczycielami ci, którzy posiadają telefony aby pobrali aplikację i kręcili kilometry dla Gniezna. Na wielki szacunek właśnie zasługują placówki, które są takim mocnym ogniwem, który zawsze jadą i dużo dodają kilometrów i mam nadzieję, że w kolejnych edycjach też pokażą swoją siłę.

Jaki był łączny dystans pokonany przez mieszkańców Gniezna?

Dystans ten wynosi 365795,83 kilometrów.

Ile najwięcej kilometrów przejechał najlepszy mężczyzna i kobieta z Gniezna?

Najlepszy wynik wśród mężczyzn wykręcił pan Witosław Szczepankiewicz  jego dystans wyniósł 6088,50 km.   był najlepszy w Gnieźnie i co warto dodać zajął 5 miejsce w Polsce.

Natomiast najlepsza kobieta z Gniezna to Pani Natalia Kwiatkowska   z wynikiem 4191,40km.

Jak będzie wyglądać sytuacja z rowerami miejskimi? Czy będą jakieś stacje/bazy dla rowerów? Jeżeli tak to ile ich będzie i gdzie one będą miały swoją lokalizację? Ile będzie miejskich rowerów?

Co do pytań o rower miejski, tutaj muszę zmartwić, ponieważ na temat szczegółów jeszcze nie jest mi dane rozmawiać o tych informacjach będziecie Państwo na bieżąco informowani. Na chwilę obecną z tego co wiem będzie 100 miejskich rowerów.

Już teraz zachęcamy wszystkich aby w przyszłą roku ilość aktywnych użytkowników w naszym mieście wyniosła ponad dwa tysiąc, a także z tego co nam wiadomo 4 edycja rowerowej stolicy Polski odbędzie się w czerwcu 2022 roku.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: