DMPJ: Jabłoński liderem. Upadki m.in. Czapli i Hurysza

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Podczas środowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Częstochowie zawodnicy Budex Startu Gniezno zajęli ostatnie miejsce. Na koncie czerwono-czarnych pojawiło się jedynie 20 punktów, z czego połowę wywalczył Mateusz Jabłoński.

Już po pierwszym wyścigu rywalizację zakończył Oskar Hurysz. Młody zawodnik przewrócił się, po czym nie pojawił się więcej na torze. Po upadku w 15. odsłonie dnia ponownie na tor nie wyjechał również Mikołaj Czapla.

Czapla tego dnia zdobył trzy “oczka”. Pięć punktów zapisał na swoim koncie Marcel Studziński, dwa Szymon Szwacher, a dziesięć “oczek” dołożył wspomniany wcześniej Mateusz Jabłoński.

Zawody z dorobkiem 51 punktów wygrał zespół Włókniarza Częstochowa. Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów (25), trzecie GKM Grudziądz (22), a czwarte – Budex Start Gniezno (20).

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!