Ścieżka rowerowa z Gniezna do Skorzęcina? Prezydent zabrał głos!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nie brakuje takich, którzy marzą o tym, by swobodnie móc się przemieszczać rowerem na trasie Gniezno-Skorzęcin. Nie „na dziko”, ale ścieżką rowerową. Czy jest szansa, że taka powstanie?

Taki wątek pojawił się pod jednym z postów opublikowanych na fanpage’u prezydenta Tomasza Budasza.

„Panie Prezydencie kiedy droga rowerowa z Gniezna do np Skorzęcina, droga rowerowa bezpieczna wytyczona poza jednią samochodową? Idealna odległość na wyprawy rowerowe rodzinne na takie trasy w lecie. Wiem że sporo projekt nie zależny tylko od Gniezna ale warto naprawdę warto. Może rozważyć zamianę linii wąskotorowej i tak już realnie nieużywanej i średnio atrakcyjnej jak na dzisiejsze czasy a na nasypie w ciągu trasy zrobić ścieżkę rowerową do Przybrodzina? Trasa rewelacja na pewno w lecie była by oblegana przez rowerzystów w przeciwieństwie do przejazdy ciuchcią raz czy dwa razy do roku ….” – pisał internauta.

Co na to prezydent? „Akurat dziś na ten temat rozmawialiśmy wspólnie ze starostą powiatu i wójtami gmin powiatu gnieźnieńskiego na Konwencie. Co prawda ja, jako prezydent miasta odpowiadam tylko za to co “dzieje się” w granichach administracyjnych Gniezna. Jest jednak plan, by wspólnie z gminami opracować połączenie takich tras rowerowych i próbować sięgnąć po pieniądze unijne. Liczę na to, że wspólnie osiągniemy sukces” – zaznaczał w czwartek.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: