Mateusz Domański: Przestańcie uderzać w niewiniątka!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szczerze mówiąc, to zrobiło mi się żal młodych piłkarzy Mieszka Gniezno. Przez praktycznie cały miniony sezon wylewało się na nich wiadro pomyj. Bo przegrywali – raz wyżej, raz niżej, bo nie potrafili skutecznie walczyć z bardziej doświadczonymi rywalami etc., etc… Co niektórym warto chyba przypomnieć, że to nie było tak, iż ci młodzi zawodnicy pchali się na trzecioligowy front.

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że to poprzedni zarząd doprowadził do tego, że Mieszko Gniezno znajduje się w tym miejscu, w którym obecnie się znajduje. To poprzedni zarząd sprawił, że młodzi chłopacy jeździli po Polsce i niejednokrotnie dostawali srogie baty. To w końcu poprzedni zarząd doprowadził do tego, że z tej drużyny zaczęto się śmiać i wytykać palcami.

Ktoś mnie może zapytać, czy lepiej było nie wystawiać młodej drużyny i doprowadzić do upadku futbolu. Pewnie, że nie. W takiej sytuacji odpowiadam, że po prostu nie należało dopuścić do takiej sytuacji, że trzeba będzie bronić piłkarskiego bytu młodzieżą.

Na bieżąco śledzę to, co dzieje się w social mediach i widziałem, że ci młodzi piłkarze co jakiś czas reagowali na ostre, hejterskie wpisy kierowane w ich stronę. Robiło się ich żal. Nie dość, że zostali wyrzuceni na głęboką wodę, to jeszcze musieli się sporo naczytać na swój temat. Tymczasem nie byli niczemu winni. Brakowało im zarówno umiejętności, jak i – w wielu przypadkach – warunków fizycznych, by skutecznie walczyć z rywalami.

Były srogie lekcje, były lania, nieraz potężne baty – to fakty, ale nie należy tego zgłębiać i winić tych młodych piłkarzy. Oni jeszcze mają sporo przed sobą, oni – w większości – nie powinni jeszcze grać w III lidze. Mam nadzieję i głęboko życzę im tego, by miniony sezon nie podciął im skrzydeł, a jedynie zmobilizował i napędził do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Trzymam kciuki za to, by z trzecioligowego frontu udało się wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych wniosków.

Mam nadzieję, że trener Przemysław Urbaniak to jakoś fajnie poskłada. Wydaje się być naprawdę solidnym szkoleniowcem. A przede wszystkim jest “nasz”. Trzymam kciuki również za “kołcza” i mam nadzieję, że w nowym, już IV-ligowym sezonie, Mieszko pod jego dowództwem może nie zawsze będzie wygrywać, ale zawsze będzie prezentować ambitny futbol i zapewni zacięte widowiska, które przyciągną kibiców na trybuny.

Mateusz Domański


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: