Żużlowcy zrobią więcej! Co z certyfikatami covidowymi?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

26 czerwca weszły w życie nowe zasady obowiązujące w związku z pandemią koronawirusa. W związku z tą zmianą trybuny stadionów będą mogły wypełniać się w 50 procentach. Co ważne, w ten limit nie są wliczane osoby zaszczepione.

I tutaj już pojawia się problem, a zarazem pytanie: “czy idąc na mecz np. Startu Gniezno będę musiał okazać certyfikat szczepienia?”. Ta sprawa wzbudza sporo kontrowersji.

Okazuje się bowiem, że organizator np. wydarzeń sportowych “nie ma prawa żądać od uczestników takiego wydarzenia informacji o zaszczepieniu przeciw Covid-19; osoba taka ewentualne może to zrobić z własnej inicjatywy”. Taka jest interpretacja Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Swoją drogą z powrotu większej liczby kibiców na trybuny cieszą się nie tylko fani, ale i zawodnicy.

Zyskują również zawodnicy. Stawka za punkt nabiera normalności regulaminowej. W pierwszej lidze od dzisiaj chłopacy będą otrzymywać 1500 złotych za punkt. Przy 25 proc. było 1000 złotych – zauważał w magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive Piotr Mikołajczak, dyrektor i menadżer OK Bedmet Kolejarza Opole i były dyrektor GTM Startu Gniezno.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: