Żużlowcy zrobią więcej! Co z certyfikatami covidowymi?

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

26 czerwca weszły w życie nowe zasady obowiązujące w związku z pandemią koronawirusa. W związku z tą zmianą trybuny stadionów będą mogły wypełniać się w 50 procentach. Co ważne, w ten limit nie są wliczane osoby zaszczepione.

I tutaj już pojawia się problem, a zarazem pytanie: “czy idąc na mecz np. Startu Gniezno będę musiał okazać certyfikat szczepienia?”. Ta sprawa wzbudza sporo kontrowersji.

ZOBACZ TAKŻE:   Twardziel. Wymiatał aż miło mimo złamania

Okazuje się bowiem, że organizator np. wydarzeń sportowych “nie ma prawa żądać od uczestników takiego wydarzenia informacji o zaszczepieniu przeciw Covid-19; osoba taka ewentualne może to zrobić z własnej inicjatywy”. Taka jest interpretacja Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

ZOBACZ TAKŻE:   OFICJALNIE: Gnieźnianin w PGE Ekstralidze!

Swoją drogą z powrotu większej liczby kibiców na trybuny cieszą się nie tylko fani, ale i zawodnicy.

Zyskują również zawodnicy. Stawka za punkt nabiera normalności regulaminowej. W pierwszej lidze od dzisiaj chłopacy będą otrzymywać 1500 złotych za punkt. Przy 25 proc. było 1000 złotych – zauważał w magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive Piotr Mikołajczak, dyrektor i menadżer OK Bedmet Kolejarza Opole i były dyrektor GTM Startu Gniezno.

ZOBACZ TAKŻE:   Artur Walczak znokautowany. PunchDown na razie milczy

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: