Wskoczymy na pudło? Rusza ostatni tydzień walki o Rowerową Stolicę Polski!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Rozpoczynamy ostatni tydzień zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Obecnie jako Gniezno plasujemy się na 4. miejscu. Znając jednak dotychczasowe zaangażowanie cyklistów pokonujących kilometry dla Pierwszej Stolicy, wierzymy, że uda się jeszcze wjechać na podium.

W ubiegłym tygodniu odbyła się m.in 24h sztafeta rowerowa dla Gniezna w Dziećmiarkach. Jak przekazał nam organizator Pan Remigiusz, wzięło w niej udział 80 osób, którzy pokonywali trasę o długości blisko 20 km. Wielu z nich pokonało pętle ponad 10 razy. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom. Dziękujemy organizatorom i partnerom tego przedsięwzięcia, w szczególności Panu Remigiuszowi.

Za nami także wyzwanie sponsora lokalnego – firmy Velux. Podobnie jak we wcześniejszych, także i teraz cykliści mogli wykonać zdjęcia o tematyce rowerowej i umieszczać je na swoich profilach z oznaczeniem #VELUX. W drugim zadaniu mieli do pokonać jak najdłuższe dystanse w terminie od 15 do 20 czerwca – w tej kategorii laureatami zostali: Witosław 1033km, Marek 1023km, Leszek 924km, Natalia 896km, Leszek 815km, Jerzy 644km, Robert 629km, Kiełpo 568km, Mariusz 540km, Dariusz 511km.

Co jeszcze przed nami? Naprawdę sporo zakręconych przedsięwzięć:

  • w czwartek 24 czerwca o godzinie 18:00 na plaży jeziora Winiary, akcja pod nazwą 300 gnieźnieńskich rowerowych spartan, termin organizatorzy zmienili ze względu na środowy mecz reprezentacji ( https://fb.me/e/Hgp55881);
  • w sobotę 26 czerwca, o godz. 15:00 Piknik Rowerowy na terenie placu zabaw przy ul. Armii Krajowej 14 (osiedle Grunwaldzkie), dla pierwszych 50 osób które dotrą na to spotkanie rowerami z uruchomioną aplikacja mamy dzwonki rowerowe od naszych sponsorów lokalnych;
  • w niedzielę 27 czerwca, o godzinie 10:00 z Rynku Starostwo Powiatowe wraz z sympatykami wyruszy na kolejny rajd rowerowy #DookołaPowiatu, tym razem szlakiem czerwonym.
  • w związku z tym, że jest to ostatnia niedziela zmagań, zapraszamy cyklistów na spotkanie pn. Rowerowe Ognisko. Odbędzie się ono w Kłecku, a dokładnie w miejscu które nosi nazwę Biwakowisko. Dla pierwszych 200 osób, które dotrą w to miejsce rowerami z uruchomioną aplikacją Aktywne Miasta w godzinach od 15:00 do 18:00 będziemy mieli pakiety, które będzie można spożyć na miejscu ( https://tiny.pl/9hlr2 ). W związku z realizacją tego wydarzenia, nie odbędzie się spotkanie rowerowe o godzinie 16:00 na Rynku.

Realizacja powyższych przedsięwzięć uzależniona jest od warunków pogodowych

Zapraszamy do udziału rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a tym samym udziału w konkursie Kręcimy dla Gniezna. Zachęcamy również do udziału w spotkaniach i inicjatywach oddolnych publikowanych m.in na profilu FB Wspieramy Konkret Gniezno, obecnego lidera wśród grup kręcących dla Gniezna.

Rywalizację wspierają firmy: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Briedgstone


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: