Wielka klasa Samurajów. Karateczki i karatecy pokazali moc w Warszawie!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W dniach 12-13 czerwca 2021 r. w słynnej warszawskiej hali Torwar zostały rozegrane XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym oraz XXI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Na zawodach rangi Mistrzowskiej nie mogło zabraknąć zawodniczek i zawodników Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno którzy od lat należą do krajowej czołówki.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Nie zawiedli. Z Warszawy do Gniezna przyjechało aż 6 medali! Ale po kolei. W sobotę 12 czerwca zostały rozegrane XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior. W tym dniu wystartowało 7 reprezentantów gnieźnieńskiego Samuraja: nowa zawodniczka w naszej Akademii Alicja Muszyńska, Wiktoria Łuczyńska, Wiktoria Nowicka, Natalia Szuba, Maja Barczak, Aleksandra Politowicz, Sebastian Kordela i Jakub Łukasiewicz. Przed południem odbyły się konkurencje młodzieżowców i seniorów. I już na samym początku worek z medalami się rozwiązał. Wśród młodzieżowców startująca po raz pierwszy w barwach Samuraja Alicja Muszyńska wywalczyła złoty medal i Mistrzostwo Polski w konkurencji kumite indywidualne. Ala stanęła jeszcze indywidualnie na najniższym stopniu podium w konkurencji fuku-go. Swój pierwszy medal Mistrzostw Polski wywalczył w Warszawie Sebastian Kordela. Bardzo szczęśliwy odebrał brąz za konkurencję kumite indywidualne młodzieżowców. Na sąsiednich matach rozgrywały się konkurencje seniorskie. Tam mieliśmy 1 reprezentantkę – Olę Politowicz. Ola znakomicie zaprezentowała się w finale kata indywidualnego zajmując ostatecznie 4 miejsce w Polsce. To duży progres i sukces w porównaniu z ubiegłymi latami w tej konkurencji. W kumite indywidualnym miała brązowy medal na wyciągnięcie ręki, ale w sposób trochę niezrozumiały przegrała walkę o brąz z zawodniczką z Krakowa. Piękne chwile miały jednak dopiero nadejść pod koniec rozgrywki młodzieżowców i seniorów. Otóż nasze dziewczyny, które po raz pierwszy wystartowały w składzie: Natalia Szuba, Alicja Muszyńska i Aleksandra Politowicz wywalczyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Polski w kumite drużynowym! W finale dziewczyny zmierzyły się z bardzo mocną ekipą z Krakowa i przegrały zaledwie o 2 punkty. Tutaj należy pochwalić najmniej doświadczoną w kumite członkinię drużyny, czyli Natalię Szubę, która z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami walczyła jak równy z równym. Jesteśmy przekonani, że ta drużyna dostarczy nam jeszcze wiele radości. Tak jak drużyna w kata drużynowym, czyli Natalia Szuba, Maja Barczak i Aleksandra Politowicz, które okazały się 5-tą drużyną w Polsce. Dziewczyny dopiero nabierają doświadczenia jako zespół kata drużynowego, a już widać ogromne postępy. Należy również nadmienić, że bardzo wysokie 5-te miejsce zajęli Natalia Szuba i Jakub Łukasiewicz w konkurencji en-bu. Po południu zostały rozegrane konkurencje juniorskie. Z dobrej strony pokazała się Wiktoria Łuczyńska, która wywalczyła 2 srebrne medale i tytuły Wicemistrzyni Polski w konkurencjach kumite indywidualne oraz fuku-go juniorek. Wiktoria wywalczyła również bardzo wysokie 4 miejsce w konkurencji kata indywidualne. Gratulacje! Wśród juniorek bardzo fajne walki stoczyły 2 inne nasze zawodniczki: Maja Barczak i Wiktoria Nowicka. Zarówno Maja jak i Wiktoria nie zdobyły co prawda medali, ale mocno zaznaczyły swój udział w Mistrzostwach. Przeciwniczki nie miały z nimi łatwo. Przed nimi jeszcze wiele zawodów rangi mistrzowskiej z których z pewnością będą przywozić medale. Brawo!

Kolejnego dnia czyli 13 czerwca rozegrany został XXI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. W Warszawie pojawili się Samuraje: Nadia Wojciechowska, Weronika Szopińska oraz Kamil Tomczak. Tym razem bez medalu, ale nabyte doświadczenie w tak dużej imprezie z pewnością zaprocentuje w przyszłości miejscami na podium. To bardzo młodzi zawodnicy więc dodatkowy stres nie pomaga w rywalizacji. Cała trójka walczyła bardzo dzielnie godnie reprezentując naszą Akademię.

Na koniec oczywiście specjalne podziękowania dla trenerów. Dla Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan) za przygotowanie ekipy z Gniezna, a także za opiekę przy matach podczas startów. Dla Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) za przy gotowanie ekipy z Sekcji Trzemeszno. Gratulujemy wszystkim bez wyjątku zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom, którzy reprezentowali Akade

Ostatnia aktualizacja artykułu: 16 czerwca 2021 o godz. 08:10:06

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!