Nowa data turnieju Chrobego. Priorytetem zaproszenie mistrza świata!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na początku roku GTM Start Gniezno informował, że 12. edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego odbędzie się 24 lipca br. Teraz natomiast okazuje się, że na zmagania o królewskie insygnia będziemy musieli poczekać dłużej.

Ostatnio nastąpiła zmiana w kalendarzu żużlowym. GKSŻ poinformowała, że nowa data XII Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski to 18 września 2021. Tymczasem okazuje się, że także ten termin nie jest jeszcze pewny.

ZOBACZ TAKŻE:   "Mamy na oku sześciu zawodników". KS Gniezno buduje kadrę na przyszły sezon!

– Powiem szczerze, że jeszcze nie wiemy, jaka będzie ostateczna data tego turnieju. Przełożyliśmy go na 18 września, ale z tego co widzimy w kalendarzu, to jest też kolizja terminów ze Speedway of Nations. Będziemy jeszcze czekać, czy ten turniej dojdzie do skutku, czy może jednak nie. Jeżeli dojdzie do skutku, to być może będziemy ten termin jeszcze zmieniać. Nie ukrywam bowiem, że mamy ambitne cele, by w turnieju ścigali się najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy. Mocno myślimy między innymi o Bartoszu Zmarzliku. Będziemy robić wszystko, by ten termin dopasować na tyle, aby mógł w nim wystartować nasz dwukrotny mistrz świata. W tym kierunku będziemy zmierzać. Mam nadzieję, że uda się to odpowiednio dopasować – powiedział Rafael Wojciechowski, menedżer Aforti Startu Gniezno.

ZOBACZ TAKŻE:   Koszmar zawodnika Mieszka Gniezno. Zerwał więzadła!

Czy turniej na pewno dojdzie do skutku?

ZOBACZ TAKŻE:   MIMP. Czapla nie ukończył zawodów. Studziński bez awansu

Tego nie jestem w stanie zagwarantować, ale zrobimy wszystko, by się odbył – zadeklarował przedstawiciel klubu z Gniezna.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: