Koszmar żużlowców zakończony!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Zawodnicy, a także członkowie ich teamów skarżyli się na to, że nie mogą swobodnie się przebrać czy też skorzystać z pryszniców po zawodach czy treningach. Najpierw ten zakaz zdjęła PGE Ekstraliga, a teraz zmieniły się przepisy w niższych ligach.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

“W Regulaminie Sanitarnym 1. i 2. Ligi Żużlowej oraz Regulaminie Sanitarnym imprez PZM wprowadzono zmiany dotyczące sposobu dokumentowania przejścia pełnego cyklu szczepień, zmniejszenia wymaganego dystansu społecznego do 1,5m oraz zasad udostępniania szatni i pryszniców w czasie treningów i zawodów” – czytamy w komunikacie GKSŻ.

Zasady funkcjonowania sanitariatów i szatni:
1) Organizator winien zapewnić tylko ograniczoną liczbę szafek, z możliwością zachowania dystansu 1,5 m przez osoby korzystające z szatni i natrysków.
2) Organizator jest zobowiązany do określenia liczby osób korzystających jednocześnie z pryszniców, w zależności od wielkości i wyposażenia strefy z uwzględnieniem zachowania dystansu, o którym mowa w pkt 1 i wskazania tej liczby w formie informacji pisemnej przed wejściem do szatni.
3) Nakazuje się prowadzenie przez organizatora regularnej dezynfekcji powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne. Szatnie i sanitariaty powinny być sprzątnięte i zdezynfekowane min. 2 razy w dniu treningu tj. przed rozpoczęciem korzystania z nich przed treningiem oraz po użyciu przez zawodników oraz osoby z ich teamów po zakończonym treningu.
4) Zaleca się wietrzenie mechaniczne pomieszczeń tych pomieszczeń w trakcie ich korzystania.
5) Zawodnicy i osoby z ich teamów nie powinny przebywać w szatni i sanitariacie dłużej niż 10-15 min., a także unikać zbędnego grupowania się w tych pomieszczaniach.
6) Nakazuje się umieszczenie w sanitariatach i szatniach dozowników z mydłem do mycia rąk oraz płynem do dezynfekcji rąk, a także pojemników z ręcznikami jednorazowymi.
7) Nakazuje się umieszczenie w sanitariatach i szatniach instrukcji mycia rąk oraz instrukcji dezynfekcji rąk.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 maja 2021 o godz. 15:37:48


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: