Mieszko Gniezno ma dostać wielką kasę. Na co ją wyda?

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Do Mieszka Gniezno uśmiechnęło się szczęście. Gnieźnieński klub ma ogromną szansę na “skoszenie” ogromnej kasy. Jeżeli nic się nie zmieni (a to mało prawdopodobne), na konto klubu ze Strumykowej trafi 200 tysięcy złotych! Skąd? Już wyjaśniamy.

Chodzi o Pro Junior System, który z pewnością jest dobrze znany wielu sympatykom piłki nożnej. Jest to program zakładający docenianie klubów promujących młodych graczy. Tych w Mieszku Gniezno absolutnie nie brakuje – cała trzecioligowa kadra naszego zespołu opiera się na młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE:   1. runda SEC przełożona! Co z meczem Polonia - Start?

Mieszko otwiera klasyfikację PJS, która jest dostępna na stronie internetowej oficjalnego serwisu PZPN – “Łączy Nas Piłka”. Za wygranie tego zestawienia przysługuje 400 tysięcy złotych.

400 tysięcy złotych zgarnia klub, który utrzyma się w lidze. Jak dobrze wiadomo, w przypadku Mieszka taki scenariusz jest już niemożliwy. Wielka kasa nie przejdzie jednak gnieźnianom koło nosa.

ZOBACZ TAKŻE:   Aleksandra Politowicz z medalem na mistrzostwach Polski!

Do Mieszka uśmiechnęło się szczęście. Jakiś czas temu, w obliczu pandemii koronawirusa, PZPN zdecydował, że nagrody będą wypłacane również spadkowiczom, ale w 50 procentach. Druga połowa trafi do Fundacji Piłkarstwa Polskiego, czyli tworu, który ma wspierać rozwój piłki i działania PZPN-u.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Mieszko po tym sezonie otrzyma 200 tysięcy złotych, co będzie swego rodzaju osłodzeniem spadku z III ligi.

ZOBACZ TAKŻE:   Ogromny pech zawodnika Startu. Defekt odebrał awans do IMŚJ!

Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie: co przy Strumykowej zrobią z tak wielką gotówką? Prezes klubu MKS Mieszko Marek Lisiecki nie ukrywa, że to spory zastrzyk. Tłumaczy nam również, że te fundusze zostaną rozłożone na trzy lata.

– Wydamy to na drużynę seniorów, na wzmocnienia przez trzy lata – tłumaczy nam krótko przedstawiciel gnieźnieńskiego klubu.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: