Featured Video Play Icon

Rodzicu, wyłącz telefon – włącz sport!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Z roku na rok obserwujemy wzrastającą liczbę osób uzależnionych od nowoczesnych technologii. Co szczególnie niepokojące, ze smartfonem bardzo często nie potrafią się rozstać najmłodsi – dzieci czy też młodzież. Właśnie dlatego Decathlon Gniezno zainicjował akcję „Rodzicu, wyłącz telefon – włącz sport!”.

Telefony, laptopy, tablety i inne nowinki technologiczne na stałe wpisały się w nasze życie. Wiele osób nie zauważa, jak dużo czasu poświęca na korzystanie z urządzeń mobilnych. Czasu, który można by spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób – korzystniejszy przede wszystkim dla naszego zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:   "Dominujemy". Atleta Gniezno błyszczał we Wrześni

Zbliża się Dzień Dziecka. Może to właśnie dobry moment, by rodzice podjęli próbę aktywizacji swoich pociech? Oczywiście nie brakuje dzieciaków, które trenują różne sporty, ale są też tacy, którzy nie widzą świata poza grami i rzeczywistością wirtualną.

Warto pokazać dzieciom, że sport to coś pięknego! Podczas uprawiania różnych dyscyplin wydzielają się hormony, które zapewniają doskonały nastrój i przynoszą energię do podejmowania różnych codziennych wyzwań.

ZOBACZ TAKŻE:   1. runda SEC przełożona! Co z meczem Polonia - Start?

Decathlon Gniezno to miejsce, w którym można znaleźć wiele inspiracji – w tym sklepie bez najmniejszego kłopotu otrzymasz sprzęt, który pozwoli zaktywizować dziecko. Może rower, rolki albo hulajnoga? Można też zacząć od piłki do futbolu, koszykówki czy też siatkówki. Ważne, by podjąć próbę odciągnięcia dziecka od urządzeń mobilnych.

ZOBACZ TAKŻE:   Ogromny pech zawodnika Startu. Defekt odebrał awans do IMŚJ!

Uprawianie sportu może przybrać charakter rodzinny. Śmiało możesz wziąć dziecko na wspólną przejażdżkę rowerową, grę w piłkę, jak i również możesz wybrać się z nim na wspólny jogging. Pokaż swojej pociesze, że sport to naprawdę olbrzymia przyjemność, a nie tylko rutynowy obowiązek związany z uczęszczaniem na lekcje wychowania fizycznego.

W akcję „Rodzicu, wyłącz telefon – włącz myślenie” włączył się między innymi Marcel Studziński, zawodnik Aforti Startu Gniezno.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: