Start – Wybrzeże. Interwencje policji. Dlaczego podnośniki nie poszły w górę?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Liczyliśmy na to, że podczas wtorkowego meczu Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk nad stadionem przy Wrzesińskiej 25 pojawią się kibice na podnośnikach. Tymczasem nic takiego nie miało miejsca. Fani zjawili się natomiast przed stadionem, gdzie interweniowała policja.

Mundurowi nie pozwolili na to, by podczas meczu Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk w okolicach stadionu uruchomiono podnośniki. O podanie przyczyny poprosiliśmy asp. sztab. Anna Osińska, która sprawuje funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie.

–  Stwierdzono brak dokumentów stwierdzających dopuszczenie do eksploatacji urządzenia technicznego, dla którego ustalono formę dozoru – wyjaśnia przedstawicielka policji, tłumacząc, że chodziło o trzy podnośniki.

Funkcjonariusze interweniowali również względem tych, którzy zgromadzili się pod stadionem i próbowali wspierać gnieźnieńskich żużlowców. Okazuje się, że wystawiono cztery mandaty, a wobec 44 osób sporządzono wnioski  o ukaranie..

– Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministra z dnia 19 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz.U. 2021 poz. 512 z późn. zmianami (§ 26. 1) – udział w zgromadzeniu jest nielegalny, w związku z powyższym interweniowała Policja. Ponadto kibice nie zachowywali odległości co najmniej 1,5 metra między sobą. Funkcjonariusze ukarali 4 osoby mandatem karnym, a wobec 44 osób sporządzone zostaną wnioski o ukaranie z § 116 par.1a kodeksu wykroczeń w związku z § 26 Rozporządzenia Rady Ministrów – informuje Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Jeżeli chodzi o kibiców, to pozytyw jest taki, że podczas kolejnych meczów Aforti Startu będą mogli już legalnie wejść na stadion. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy zmieszczą się w limicie 25 procent. Cóż, trzeba po prostu jakoś przetrwać ten trudny czas, by już wkrótce znów móc oglądać zapełnione trybuny przy W25. Jesteśmy przekonani, że za jakiś czas takie obrazki ponownie pójdą w świat!


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: