Legalni bukmacherzy – jak ich rozpoznać?

Korzystanie z nieusankcjonowanej przez polskie prawo oferty bukmacherskiej to spore ryzyko. Nie dość, że można narazić się na problemy prawne, to jeszcze nielegalne firmy wcale nie muszą mieć dobrych intencji. Kradzież danych czy utrata pieniędzy to dość częsty skutek obstawiania u szemranych buków. Na dodatek państwo może nałożyć na typera karę w wysokości do 120 stawek dziennych i odebrania wszystkich wygranych. Łatwo policzyć, że najcięższe kary mogą wynieść miliony.

Na jakiej podstawie działa bukmacher w Polsce?

Dlatego przed zostawieniem jakichkolwiek pieniędzy w dobrze zapowiadającej się firmie od zakładów wzajemnych, warto sprawdzić jej status prawny. Wystarczy zajrzeć na stronę Ministerstwa Finansów, które prowadzi nie tylko wykaz legalnie działających bukmacherów, ale również nielegalnych. Odnalezienie konkretnej firmy nie powinno być trudne. Legalni bukmacherzy wręcz chwalą się przyznanymi koncesjami. Jeśli wszystko w tej kwestii jest w porządku, to typer dowie się o tym niemal natychmiast po wejściu na stronę danego buka. Tylko nieuczciwi mają coś do ukrycia.

Czym cechują się legalni bukmacherzy?

Bukmacherzy z koncesją mają z tego tytułu nie tylko korzyści, ale również obowiązki. I to właśnie po nich łatwo rozpoznać legalną działalność. W kwestii takiej, jak bukmacherzy zakłady obłożone są podatkami. Jeśli więc ktoś nie odprowadza podatku (12% od rozliczonych kuponów, 10% dochodowego od jednorazowych wygranych), o czym zawsze się informuje, to nie należy mieć wątpliwości co do jego czystych intencji.

Profesjonaliści mają też ściśle określone zasady weryfikacji tożsamości. Nie mogą bowiem ułatwiać rejestracji nieuczciwym graczom. Bukmacher w Polsce będzie wymagać skanu dokumentu potwierdzającego dane typera. Dotyczy to jednak wyłącznie w pełni aktywnych kont, a nie modelu szybkiej rejestracji, którą stosują niemal wszyscy więksi bukmacherzy.

Ostatnią istotną i rzucającą się od razu w oczy cechą jest prowadzenie działalności w języku polskim. Bukmacher w Polsce ma bowiem obowiązek stworzenia strony po polsku i z polską domeną. Jakiekolwiek marki w domenie .com od razu powinny budzić podejrzenia.

Najlepsi bukmacherzy – gdzie ich szukać?

Sprawdzanie każdego wymienionego powyżej aspektu działalności firm może być uciążliwe. Zwłaszcza wtedy, gdy typer chce zostawić swoje pieniądze kilku lub wręcz kilkunastu podmiotom zajmującym się zakładami wzajemnymi. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony. I właśnie z myślą o takich sytuacjach powstał serwis Zawód Typer. Najlepsi bukmacherzy zostają umieszczeni na naszej stronie, co gwarantuje graczom pewne wygrane bez ryzyka igrania z polskim prawem. To także większe bezpieczeństwo transakcji oraz – oczywiście – gwarancja emocjonującej zabawy.

Na liście znajdują się takie marki, jak eToto, STS, Fortuna, Superbet i wielu innych. Wszystkich szczegółowo opisaliśmy, dzięki czemu gracze nie powinni mieć wątpliwości w odniesieniu do ich zgodności z prawem. Na dodatek umieszczone na naszej stronie kody promocyjne można bez problemu wykorzystać u legalnego bukmachera!


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: