Menedżer Startu nie ma wątpliwości. Antyreklama wisiała w powietrzu!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W poniedziałek w Ostrowie Wlkp. udało się odjechać tylko pięć biegów. Niektórzy sugerowali, że być może udałoby się dotrwać do ośmiu, gdyby nie to, że po czterech wyścigach na tor wyjechał ciężki sprzęt i zarządzono przerwę. W tym czasie deszcz pogorszył stan nawierzchni.

Po fakcie zawsze jesteśmy mądrzejsi. Być może tak by było. Nie chciałbym jednak tego oceniać, bo moja rola nie polegała na podejmowaniu takich decyzji. Nie chciałbym mówić o tym, co by było wtedy, gdyby tych prac torowych nie było. Być może byłoby łatwiej i nie napadałoby tyle deszczu. To jednak tylko gdybanie – mówi menedżer Aforti Startu Gniezno Rafael Wojciechowski po przerwanym spotkaniu z Arged Malesą Ostrów.

Jest też przekonany, że kontynuowanie zawodów nie miało sensu. – Mogę tylko powiedzieć, że słusznie się stało, iż te zawody zostały przerwane. Chylę czoła przed jury, bo uważam, że tor stawał się niebezpieczny dla zawodników. Pierwszy zawodnik mógł jechać normalnie, a pozostali walczyli z torem i z warunkami. Gęsto padający deszcz i maź, która wydobywała się spod kół, doprowadzała do tego, że każdy kolejny zawodnik miał problem z pokonywaniem okrążeń – dodaje Wojciechowski.

Na pewno ucierpiałoby widowisko i oglądalibyśmy antyreklamę żużla, bo decydowałby start i ewentualnie pierwszy łuk. Później byłoby już po wszystkim, zawodnicy jechaliby gęsiego. Takie jest moje zdanie – podkreśla.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: