Nie żyje Jacek Gomólski

W wieku 53 lat zmarł były żużlowiec Jacek Gomólski. To wychowanek Startu Gniezno, a ponadto reprezentant Polonii Bydgoszcz. Karierę zakończył w 2001 roku.

“Był jednym z najlepszych krajowych żużlowców lat dziewięćdziesiątych. Złoty medalista MMPPK oraz Wicemistrz Polski Juniorów. Oprócz występów w czerwono-czarnych barwach także zawodnik Polonii Bydgoszcz. Ojciec dwóch żużlowców Adriana i Kacpra” – wspomina Start Gniezno.

Jacek Gomólski przez większość swojej kariery był związany właśnie z gnieźnieńskim klubem, w barwach którego zdał licencję w 1984 roku. 

W 1987 roku, razem z Krzysztofem Wankowskim i Tomaszem Fajferem (rezerwa), wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. 

W 1988 roku został zawodnikiem Polonii Bydgoszcz. Podczas pobytu w tym klubie zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski i srebrny w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W 1990 roku wrócił do Gniezna. Otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na czwórmecz Drużynowych Mistrzostw Świata. Ponadto awansował ćwierćfinału IMŚ w Neustadt an der Donau, gdzie zajął 13 miejsce.

W 1996 roku znów przeniósł się do Bydgoszczy, by w 1999 roku wrócić do Gniezna. W 2001 roku postanowił zakończyć karierę żużlową.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Ostatnia aktualizacja artykułu: 3 kwietnia 2021 o godz. 10:56:08


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: