Gdzie była pierwsza stolica? Kibice Startu nie mają wątpliwości!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Niedawno na wjazdach do Gniezna pojawiła się tabliczka informująca o tym, że właśnie w naszym mieście była pierwsza stolica Polski. Wątpliwości co do wiarygodności tego określenia mają poznaniacy.

Eksperci nie są przekonani, które miasto było pierwszą stolicą Polski. Zastanawiają się, czy takim mianem nie powinien być określany Poznań, w którym w 968 roku papież ustanowił pierwsze biskupstwo w Polsce. Tam też powstała pierwsza w Polsce katedra, w której pochowano Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Tymczasem na wjazdach do Gniezna, z inicjatywy radnego Arkadiusza Masłowskiego, pojawiły się tabliczki, które sygnalizują, że właśnie to miasto było pierwszą stolicą Polski. Wątpliwości nie mają ani mieszkańcy, ani władze miejskie.

Na wjeździe do Gniezna od strony Poznania i Kłecka (czyli wszędzie tam, gdzie otrzymaliśmy zgodę zarządcy dróg) pojawiły się tablice z napisem “Pierwsza Stolica Polski” – przekazał na Facebooku prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Tymczasem poznaniacy od lat uważają, że to ich miastu należy się miano pierwszej stolicy Polski. Zupełnie innego zdania są m.in. kibice Startu Gniezno. Wielokrotnie wykrzykiwali przy W25, że to Gniezno było pierwszą stolicą Polski. Takie przyśpiewki można było również usłyszeć podczas wyjazdowych spotkań czerwono-czarnych.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: