Poleciały iskry! Prezes jednego z rywali MKS PR URBIS nie przebiera w słowach

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Zawrzało. Ligowy rywal MKS PR URBIS Gniezno – Sambor Tczew – nie chce zgodzić się na przełożenie meczu z SMS ZPRP Płock. Prezes klubu, który jest pierwszą siłą rozgrywek, wydał mocne oświadczenie. Postanowił jasno dać do zrozumienia, co sądzi na temat poczynań ekipy z Płocka.

Poniżej publikujemy oświadczenie:

Zarząd SPR Sambor Tczew kategorycznie nie wyraża zgody na zmianę terminu meczu. W komunikacie wysłanym dnia 24.02.2021, podany był następujący – termin 06.03.2021, godzina 15:00 i na taki termin zespół był przygotowany. Zmiana terminu meczu na 3 dni przed jego planowanym terminem jest nad wyraz nieprofesjonalna. Tym bardziej, że w kontakcie telefonicznym SPR Sambor Tczew nie wyraził zgody na taką zmianę.

ZOBACZ TAKŻE:   Menedżer Startu pojechał w Slanym. Jak mu poszło?

Rozwijając swoją myśl, pragnę zaznaczyć, iż od kilku lat nie ma sezonu, nie ma rundy, aby zespół SMS posiadający około 50 zawodniczek i zapewne 5-6 trenerów notorycznie nie przekładał meczów z różnych, często niepoważnych powodów. Dla przykładu – kilka z brzegu: wyjście do teatru, wyjazd zawodniczek do miejsca zamieszkania, itd.

ZPRP bardzo często naciska na kluby, aby zachowywały się profesjonalnie, aby dążyły do standardów, jakie obowiązują w PGNiG Superlidze, a sam I ligę traktuje niemal amatorsko. Obsady sędziowskie często wyznaczane są po terminie (mniej niż 10 dni przed meczem), a przekładanie meczów z błahych powodów z całą pewnością nie sprzyja klubom, które chciałyby albo chociażby próbują dojść do standardów zespołów superligowych.

ZOBACZ TAKŻE:   Menedżer Startu pojechał w Slanym. Jak mu poszło?

A co się tyczy zespołów SMS, to proponuję, aby od przyszłego sezonu stworzyć grupę D, w której będą grały trzy zespoły SMS, a zawodniczki i trenerzy będą zmieniać się między zespołami np. w przerwie meczu, albo nawet co 10 minut, bo to tylko taki jest cel przekładania meczy.

SMS, z założenia, ma szkolić, a niestety nastawiony jest na wynik, czego przykładem są przekładane mecze z powodów powołania zawodniczek do reprezentacji (np. 10 zawodniczek) w sytuacji, gdy w całym zespole do gry zgłoszonych jest ich ponad 40.

ZOBACZ TAKŻE:   Menedżer Startu pojechał w Slanym. Jak mu poszło?

Podsumowując, Zarząd SPR Sambor Tczew nie wyraża zgody na zmianę terminu meczu IKA/59.

P.S. Powyższa informacja zostaje wysłana do wszystkich klubów I ligi grupy A, gdyż, naszym zdaniem, zasada podporządkowywania rozgrywek I ligi pod zespół SMS jest nad wyraz naganna i szkodzi wszystkim pozostałym zainteresowanym zespołom.

Pozdrawiam
Michał Kaczyński
Prezes SPR Sambor Tczew


W przeszłości mecze z ekipami SMS ZPRP Płock przekładane miał też MKS PR URBIS Gniezno.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: