To rondo mogło nosić imię Antonina Kaspera. Postawiono na inny wariant

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wielu kibiców sportu żużlowego twierdzi, że rondo im. Antonina Kaspera byłoby znakomitym upamiętnieniem tego wspaniałego żużlowca. Był pomysł, by coś takiego powstało w bliskiej okolicy stadionu. Niestety, koncepcja nie przeszła.

Jakiś czas temu powstało rondo u zbiegu ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego. Rada Miasta nadała mu nazwę Rondo Europejskie. Zupełnie inną koncepcję miał radny Arkadiusz Masłowski.

“Temat został opisany prawie rok temu, ale nikt nie wspomniał, że co do miejsca i nazwy to był pomysł, aby rondo posiadało nazwę byłego żużlowca Startu. O kim mowa? Antonin Kasper. Podczas omawiania nadania nazwy temu miejscu taką propozycję przedłożyłem radnym w formie dyskusji. Bliskość stadionu, który nie posiada nazwy żużlowca, osoba – moim zdaniem pomysł ciekawy. Poparcia jednak nie było. Ani większego zainteresowania tematem. No cóż.. przyjęto nazwę Rondo Europejskie” – pisze na Facebooku radny Masłowski.

Rokrocznie kibice czerwono-czarnych wspominają Czecha czy to przy okazji rocznic jego śmierci, czy też podczas rocznic urodzin. Zawsze piszą czy mówią, że był jedyny w swoim rodzaju i że to prawdziwa legenda klubu. Wspominają go z gigantycznym sentymentem, podkreślając, że to taki nieodżałowany wojownik z Czech.

Kasper przez wiele lat prezentował bardzo wysoki poziom sportowy. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że przez osiem sezonów jazdy w Starcie tylko raz zszedł ze średnią biegową poniżej dwóch punktów. Łącznie w czerwono-czarnych barwach zdobył aż 25 “czystych” kompletów. Bez wątpienia był jednym z najlepszych żużlowców w historii czechosłowackiego, a później czeskiego speedwaya.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: