Zawodnik Startu pojedzie w PGE Ekstralidze?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Jest szansa na to, że w sezonie 2021 Frederik Jakobsen będzie mieć szansę na ponowne pokazanie się w PGE Ekstralidze. Jak to możliwe? Naświetlamy temat.

Oczywiście Frederik Jakobsen będzie zawodnikiem Aforti Startu Gniezno. Wiele wskazuje jednak na to, że zyska również furtkę polegającą na możliwości występowania w ekstraligowym eWinner Apatorze Toruń. Być może pojedzie w tym zespole, gdy któryś z podopiecznych Tomasza Bajerskiego złapie koronawirusa. Duńczyk nie byłby jedyną opcją Apatora. Torunianie dogadali się bowiem również z Wiktorem Kułakowem.

O Jakobsenie i Kułakowie po w rozmowie z Arkadiuszem Pietrzakiem z “Tygodnika Żużlowego” mówił trener torunian Tomasz Bajerski. Poruszył ich temat, gdy odpowiadał na pytanie o możliwość trenowania na toruńskiej Motoarenie.

Telefon rzeczywiście się grzeje. Niestety, każdy ma swoje tajemnice, my również. Poza naszymi partnerami sparingowymi nikogo nie będziemy wpuszczać na nasz tor. Wyjątkiem będzie Wiktor Kułakow, który będzie w razie czego u nas startował jako gość oraz ewentualnie Frederik Jakobsen, który też będzie mógł pojechać w przypadku covidu jakiegoś z naszych zawodników – powiedział.

Z bliskiego otoczenia Frederika Jakobsena dowiadujemy się, że jest taki plan, by jeździł w eWinner Apatorze Toruń, gdy któryś z zawodników będzie mieć koronawirusa. Miało to być ustalane już w listopadzie, ale na razie nic nie zostało podpisane.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Rafaela Wojciechowskiego, menedżera Aforti Startu Gniezno, z którym Jakobsen ma ważny kontrakt.

– Na razie formalnie nic na ten temat nie rozmawialiśmy, więc na razie nie ma tematu – mówi działacz Startu. – Z klubem nic nie było załatwiane. Nie wiem, czy były jakieś rozmowy z zawodnikiem, być może jakieś wstępne… Wiem, że w zeszłym roku taki pomysł był, ale nic oficjalnie nie zostało ustalone – dodaje.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: