Jacek Kurowski najlepszym zawodnikiem 2020 roku!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Amelia Katerla oraz gnieźnianin Jacek Kurowski najlepszymi zawodnikami 2020 roku w Polsce. Zwycięzcy naszego plebiscytu zostali ogłoszeni podczas programu „Łączy nas hokej. Na trawie” w TVP Poznań. 

Konkurs PZHT na zawodniczkę i zawodnika roku trwał kilka tygodni. W pierwszym etapie prosiliśmy wszystkie kluby w Polsce o nadsyłanie swoich kandydatów. Z tej możliwości skorzystała zdecydowana większość klubów zrzeszonych w PZHT. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 28 hokeistów i 14 hokeistek. Spośród wszystkich kandydatur selekcjonerzy reprezentacji Polski wybrali trzy zawodniczki i trzech zawodników.

Do finałowej trójki wśród kobiet trafiły Amelia Katerla, Marlena Rybacha oraz Monika Polewczak. Ostatecznie komisja wybrała tę pierwszą zawodniczkę. Katerla w minonym roku zdobyła halowe mistrzostwo Austrii z SV Arminen Wiedeń, a na boiskach otwartych grała w holenderskim MOP Vught. Z kolei z reprezentacją Polski zajęła 4. miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w Zelinie. Również w 2020 roku została wybrana do jedenastki PZHT 20-lecia XXI wieku.

ZOBACZ TAKŻE:   Worek medali Husarza na mistrzostwach Wielkopolski!

To dla mnie bardzo pozytywny zastrzyk energii. Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość. Tym bardziej, że w ostatniej fazie plebiscytu rywalizowałam z Marleną Rybachą i Moniką Polewczak, które są świetnymi zawodniczkami – powiedziała Amelia Katerla po otrzymaniu wyróżnienia.

ZOBACZ TAKŻE:   Co z Michałem Molem? Nowe informacje

Z kolei wsród mężczyzn do finałowej rywalizacji awansowali Jacek Kurowski, Maksymilian Koperski oraz Patryk Pawlak. Zwyciężył Kurowski, który w minionych miesiącach zdobył z SV Arminen Wiedeń 2. miejsce podczas Klubowego Halowego Pucharu Europy w Poznaniu. Na boiskach otwartych przeniósł się do WKS Grunwald Poznań, gdzie w nowym sezonie był czołowym zawodnikiem „Wojskowych”. W 2020 roku z reprezentacją Polski zajął 7. miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie.

Szczerze mówiąc to nie był dla mnie najlepszy rok w mojej karierze, bo mam po prostu nadzieję, że taki jest jeszcze przede mną. W tym roku mamy Mistrzostwa Europy w moim rodzinnym Gnieźnie. To dla mnie najważniejszy moment w najbliższych miesiącach – powiedział Kurowski.

ZOBACZ TAKŻE:   Start chce opóźnienia inauguracji rozgrywek! Co z karnetami, jeśli trybuny będą puste?

Polski Związek Hokeja na Trawie już po raz trzeci wybrał najlepszych hokeistów w kraju. Wyróżnienia za 2018 rok otrzymali Marlena Rybacha oraz Krystian Makowski, a za kolejny Monika Polewczak oraz Mateusz Hulbój. Dotychczas nagrody były przyznawane przez prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego podczas Gali Hokeja na Trawie. Tym razem – ze względu na stan epidemiczny – musieliśmy zmienić nasze zasady i przyznać laury za pośrednictwem Telewizji Polskiej.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ VOUCHER DO RESTAURACJI! SZCZEGÓŁY TUTAJ >>>>


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: