Żużel. Zagraniczne kluby (nie)mile widziane. Nowe ograniczenie!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wiele osób twierdzi, że zagraniczne kluby są mile widziane w polskim speedwayu. Przepisy sugerują jednak co innego. Drużyny spoza Polski nie mogą awansować do PGE Ekstraligi, a teraz okazuje się, że przymyka się im również furtkę do eWinner 1. Ligi.

ZOBACZ TAKŻE:   Dlaczego Norbert Krakowiak nie może jeździć w Czechach? Kuriozalny powód!

“Od sezonu 2021 w polskich ligach wchodzi kolejne ograniczenie dla zagranicznych drużyn. Na drugim poziomie ligowym (eWinner 1. Liga Żużlowa) będzie mogła jeździć tylko jedna drużyna spoza Polski” – donosi “Przegląd Sportowy”.

ZOBACZ TAKŻE:   Zaplecze kadry juniorów. Jak poszło Mateuszowi Jabłońskiemu?

W tym sezonie w I lidze nie będzie żadnej drużyny zagranicznej. Gdy jednak jakiś klub spoza Polski się w niej pojawi, to pozostałe zagraniczne ekipy z drugiej ligi będą miały zamkniętą drogę do awansu. Zacznie się czekanie na to, aż zagranicznemu pierwszoligowcowi powinie się noga.

ZOBACZ TAKŻE:   Szwecja. Solidny Oskar Fajfer. Koszmarna postawa Petera Ljunga!

Absolutnie się nie zgadzam z nowymi ograniczeniami dotyczącymi zagranicznych drużyn biorących udział w polskich ligach – mówi w “Przeglądzie Sportowym” Jacek Ziółkowski, menedżer Motoru Lublin. – Osobiście to pozwoliłbym nawet drużynie zza granicy startować w PGE Ekstralidze – dodaje.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: